رییس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

آمادگی هلال احمر برای واکسیناسیون اتباع خارجی

آمادگی هلال احمر برای واکسیناسیون اتباع خارجی مستر لمون: رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تداوم خدمات رسانی مرکز درمانی هلال احمر در زرنج، در عین حال از آمادگی این جمعیت در امتداد واکسیناسیون اتباع خارجی آگاهی داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و بنابر پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه با یوهان ناس بائورر، رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران زمینه های همکاری این کمیته و جمعیت هلال احمر را بررسی کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست ضمن اشاره به فعالیتهای گسترده هلال احمر در داخل کشور و در عرصه بین المللی، اظهار داشت: بخش عمده ای از فعالیتهای جمعیت هلال احمر در ۱۸ ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شد. در این حوزه ما یاری رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این حوزه عرضه کردیم. در همین راستا ۷۰ درصد از واکسن وارداتی بواسطه هلال احمر وارد کشور شد. در این حوزه علاوه بر کمک دستگاههای داخلی، نهادهای بین المللی هم کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در جهت مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری آغاز شود.
همینطور در این جلسه به بحران افغانستان هم اشاره و رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: هلال احمر در دو ماه گذشته و بعد از تشدید درگیری ها در افغانستان، کمک های زیادی به آوارگان و پناهندگان افغانستانی کرده و میزبان پناهندگان در اردوگاه های موقت بوده است.
همتی ضمن اشاره به بازدید از مرز میلک، آخرین وضعیت امدادرسانی به پناهندگان افغانستانی را تشریح و اظهار نمود: مرکز درمانی هلال احمر در زرنج افغانستان صرفاً ۳ روز به دلیل مسائل امنیتی تعطیل شد، اما بلافاصله مرکز بازگشایی و الان به بیماران افغانستانی خدمات عرضه می دهد.
یوهان ناس بائورر هم در این نشست اظهار داشت: همکاری با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را سبب افتخار می دانیم و آماده همکاری در تمامی عرصه ها هستیم. کمک های فنی و کمک های ملی را هم در جهت مقابله با کرونا و کمک به پناهندگان افغانستانی انجام خواهیم داد.
در این نشست مبحث تزریق واکسن به مهاجرین و پناهندگان هم عنوان شد و هلال احمر اعلام آمادگی کرد که در این حوزه ورود کند. همتی در این خصوص اظهار داشت: هلال احمر آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و کلیه پناهندگان مجاز و غیر مجاز واکسینه خواهند شد تا از انتشار کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین هم تضمین شود.1400/06/24
21:05:06
5.0 / 5
344
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است