محققان پی بردند؛

واکسن کووید 19 باعث تقویت سیستم ایمنی می شود

واکسن کووید 19 باعث تقویت سیستم ایمنی می شود واکسن های کووید ۱۹ سبب ایجاد آنتی بادی در بیشتر افرادی می شود که سیستم ایمنی آنها ضعیف شده است، اما یک مطالعه جدید نشان داده است که پاسخ آنها ضعیف تر از افراد سالم می باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «آلفرد کیم»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واشنگتن، در اینباره می گوید: «برخی از بیماران ما در مورد واکسیناسیون مردد هستند که مایه تأسف است چونکه در مقایسه با افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده نمی کنند، در صورت ابتلاء به ویروس کرونا در معرض خطر شدیدتری قرار دارند.»
تیم تحقیق ۱۳۳ بیمار را که به خاطر بیماری هایی مانند بیماری التهاب روده، آرتریت روماتوئید، لوپوس و ام اس حداقل یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کردند، مورد مطالعه قرار داد. آنها با ۵۳ فرد سالم مقایسه شدند.
در این مطالعه، نمونه های خون دو هفته پیش از دریافت نخستین دوز واکسن کووید ۱۹ توسط شرکت کنندگان و ظرف سه هفته بعد از دوز دوم گرفته شد.
همه بیماران همچنان داروهای تجویز شده خویش را مصرف می کردند، به استثنای سه بیمار که داروهای آنها طی یک هفته بعد از واکسیناسیون متوقف شده بود.
به گفته محققان، در همه شرکت کنندگان سالم و ۸۸.۷ درصد از شرکت کنندگان با سیستم ایمنی ضعیف آنتی بادی ضد کروناویروس تولید شد.
اما سطح آنتی بادی و تعداد سلول های تولید کننده آنتی بادی در بین افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کردند، تنها یک سوم افراد سالم بود.
به گفته کیم: «ما دریافتیم اکثریت قریب به اتفاق افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی قادر به پاسخ آنتی بادی پس از واکسیناسیون کووید ۱۹ هستند.»
مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده اخیراً سفارش کرده است افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند، سومین دوز واکسن کووید ۱۹ را دریافت نمایند تا پاسخ ایمنی آنها تقویت شود.


منبع:

1400/06/14
10:01:35
5.0 / 5
318
تگهای خبر: بیماری , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است