نصب دستگاه های بی خطر ساز پسماندهای عفونی در دو بیمارستان تهران

نصب دستگاه های بی خطر ساز پسماندهای عفونی در دو بیمارستان تهران مستر لمون: رئیس مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت از نصب و راه اندازی دستگاه های بی خطر ساز پسماندهای عفونی در بیمارستان های امام خمینی(ره) و فیروزگر آگاهی داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر احمد جنیدی با بیان این خبر اظهار داشت: با شیوع بیماری کووید 19 در سطح جهان و اعلام وضعیت پاندمی برای این بیماری از جانب سازمان بهداشت جهانی و الزام کشورهای درگیر با طغیان این بیماری برای پرداختن به کنترل آن بعنوان یک فوریت جهانی، کشور ما نیز انجام اقدامات پیشگیری کننده از بیماری و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران و توجه به ملاحظات محیط زیستی را در دستور کار خود قرار داد.
وی ادامه داد: این دستگاه ها اهدایی کشور چین است و با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو ) در کمک به پاسخ اضطراری در مقابله با شیوع بیماری کووید 19 در اختیار ایران قرار گرفته است.
جنیدی بیان نمود: پرداختن به موضوع دفع صحیح پسماندهای پزشکی در مقابله با این بیماری هم در جهت جلوگیری از مبتلاشدن و گسترش بیماری و هم از جنبه های محیط زیستی حایز اهمیت بوده و از اولویت های مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد.
رئیس مرکز سلامت محیط وکار اظهار داشت: افزایش تعداد مبتلایان به بیماری از یک سو و اعلام عفونی بودن خیلی از پسماندهای ناشی از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این بیماران از طرفی، احتیاج به افزایش تعداد دستگاههای بی خطر ساز پسماند و همینطور افزایش تعداد سیکل های کاری دستگاه ها را سبب شده است.
جنیدی اضافه کرد: با عنایت به محدودیت های ناشی از تحریم های موجود در زمینه تأمین قطعات دستگاه ها و تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی مورد نیاز جهت بررسی عملکرد دستگاههای بی خطر ساز پسماند در کشور و با عنایت به حساسیت های محیط زیستی و بهداشتی در رابطه با مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی ناشی از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای افراد مشکوک و بیماران مبتلا به این بیماری، ضرورت درخواست کمک از سازمان های بین المللی لازم شد.
وی افزود: بر این اساس با درخواست نماینده محترم کشورمان در سازمان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) ساز و کار اهدای دو دستگاه بی خطر ساز غیر سوز پسماند عفونی از جانب کشور چین را در قالب همکاریهای جنوب، جنوب به ارزش یک میلیون و دویست هزار دلار فراهم نمود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاههای اهدایی با سیستم اتوکلاو به همراه خرد کن داخلی و دارای خروجی بی خطر سازی پسماندهای عفونی و تیز و برنده مطابق قوانین، ضوابط و استاندارد های ملی در رابطه با مدیریت پسماندهای پزشکی می باشد.
جنیدی تصریح کرد: متعاقب پیگیری های انجام شده دستگاههای فوق الذکر در مرداد ماه سالجاری از کشور چین به ایران ارسال شد و در بیمارستان های امام خمینی(ره) و فیروزگر درحال نصب و راه اندازی توسط مهندسین اعزامی از جانب شرکت سازنده دستگاه می باشد.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار اظهار داشت: همزمان با اجرای پروژه فوق الذکر تهیه کتاب راهنمای مدیریت پسماند و برگزاری کارگاه های آموزشی برای گروه های هدف در رابطه با مدیریت پسماندهای بیمارستانی نیز به صورت حضوری و آنلاین با همکاری مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران و تهران و بیمارستان های فوق الذکر صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/06/08
09:57:02
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است