عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران مطرح كرد

حضور سرمایه داران در بازار دارویی کشور

حضور سرمایه داران در بازار دارویی کشور عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با اعلان اینکه باید اعتراف نماییم که جامعه داروسازی کشور از جنبه های مختلف تحت فشار و هجمه قرار دارد و برای رهایی از این همه بی انصافی باید منسجم تر و همسوتر عمل کند، اظهار داشت: امیدواریم مسئولین و دولتمردان در دولت سیزدهم، ضمن اعتنای بیشتر به جایگاه داروسازی کشور، لطمه شناسی وضعیت گذشته را در دستور کار خود قرار دهند و با بهره برداری از ظرفیت تشکل ها، مسیر توسعه این دانش را از سنگلاخ ها خالی کنند.


حمید خیری، عضو هیات مدیره و رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، ضمن گرامیداشت روز داروساز به ایسنا اظهار داشت: هرچند که تبریک روز داروساز باید همراه با شادی و نشاط و تشریح دستاوردها باشد ولی متاسفم که باید اعتراف کنم که در این سالهای اخیر، باوجود همه تلاش ها و کوشش هایی که جامعه داروسازی کشورمان انجام داده، داروسازی ایران در معرض خطر تاراج قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: امروز سرمایه داران در بازار دارویی ایران حضور پیدا کرده اند و راه را برای خودشان باز کرده اند. امروز علم داروسازی از زوایای مختلف مورد هجمه قرار گرفته است. در چنین شرایطی باید به هوش بود و از علم و صلابت علم به درستی دفاع کرد.
وی اظهار داشت: امروز وظیفه ماست که با اندیشه رفتار نماییم و به افراد ساده اندیشی که در این راستا تصور کرده اند که می توانند چنین بازاری را با حضور داروهای خاص اشباع کنند، بفهمانیم که داروسازی ایران جایگاه ویژه خودرا دارد. لازم است به هوش باشیم و اندیشمندانه رفتار نماییم و از نقد منطقی و منصفانه سیاست ها و رویکردها نترسیم
خیری اظهار داشت: علاوه بر این، همسویی و انسجام گروه ها و تشکل های حوزه داروسازی یک ضرورت است و جا دارد در زادروز حکیم رازی که بعنوان روز داروساز نامگذاری شده، بیشتر به آن پرداخته شود. امروز داروسازان در معرض بزرگترین گرفتاری ها و بی توجهی ها هستند، هم از نظر مواجهه با مردم سرگردان و ناآرامی که بدنبال دارو هستند و هم از نظر سازمان غذاودارو که به رای و نظر تشکل های تخصصی بی توجه است.
وی ادامه داد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا کمبود دارو، واکسن و سرم و سایر اقلام مربوط به بیماران کرونائی هرچه سریعتر برطرف شود و در این راه آنچه که اهمیت دارد لطمه شناسی وضع وجود است. باید بدون تعارف، مسیری که طی کرده ایم که به این نقطه رسیده ایم را مرور نماییم و با لطمه شناسی آن، جلوی تکرار آنرا بگیریم.
خیری افزود:


1400/06/05
23:44:56
5.0 / 5
176
تگهای خبر: دارو , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است