معاون اول رییس جمهور تاكید كرد:

اولویت اول کشور تسریع در روند واکسیناسیون مردم است

اولویت اول کشور تسریع در روند واکسیناسیون مردم است به گزارش مستر لمون معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند تأمین واکسن کرونا از راه واردات و تولید داخلی تصریح کرد و اظهار داشت: استمرار روند فعلی واکسیناسیون نیازمند واردات ده میلیون دوز واکسن است که باید تا آخر مرداد صورت گیرد و این روند باید در کنار پشتیبانی از تولید واکسن داخلی و افزایش واردات واکسن مورد نیاز با قوت اجرایی شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جلسه در ارتباط با تأمین واکسن کرونا، تصریح کرد: اولویت اول و اصلی امروز کشور کرونا و تسریع در روند واکسیناسیون مردم است که تحقق این هدف با تأمین واکسن مورد نیاز از طرق تقویت تولید داخل و افزایش واردات با جدیت پیگیری می شود.
معاون اول رئیس جمهور واردات 20 میلیون دوز واکسن کرونا تا آخر شهریور را اولویت بعدی برای استمرار واکسیناسیون در کشور دانست و به مسئولین ذیربط از وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی، جمعیت هلال احمر و وزارت امور خارجه مأموریت داد با جدیت مبحث واردات واکسن کرونا را دنبال کنند تا همزمان با سرعت گرفتن تولید واکسن داخلی، شاهد واکسیناسیون هرچه زودتر گروههای هدف و قطع زنجیره انتقال بیماری باشیم.
مخبر همینطور ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد ضرورت مقابله با بیماری کرونا و لزوم تأمین واکسن و داروهای مورد نیاز مردم از هر طریق ممکن، خواهان اتخاذ راهکارها و تدابیر لازم برای برون رفت از وضع موجود و فروکش کردن شدت بیماری کرونا در کشور شد.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه بر ضرورت پشتیبانی از کادر درمان و دست اندرکاران بیمارستانها برای کنترل موج فعلی کرونا تصریح کرد و از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست تدابیر و تصمیمات لازم را برای پرداخت مطالبات معوق کادر درمان و پرسنل بیمارستانها اتخاذ کنند تا با ایجاد انگیزه و روحیه مضاعف در این عزیزان، شاهد بهبود روند رسیدگی به بیماران باشیم.
وی ضمن اشاره به گزارش معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درمورد اقدامات و پیگیری های این وزارت خانه برای واردات واکسن از هر کشوری که ممکن بوده، از تلاشهای صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه قدردانی کرد و اظهار داشت: انصافا سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای تأمین کننده واکسن به صورت مجدانه و دلسوزانه پیگیری کرده اند که جا دارد از آنها قدردانی شود.
مخبر گزارش عرضه شده درمورد روند اجری طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را مثبت ارزیابی کرد و ضمن اشاره به اثرات مفید این طرح، بر ضرورت پیگیری و اجرای آن با جدیت هرچه بیشتر تصریح کرد.
در این جلسه که معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس جمعیت هلال احمر و معاونین بانک مرکزی و دیگر دستگاههای ذیربط هم حضور داشتند، رییسی معاون درمان وزارت بهداشت، گزارشی از وضعیت کلی کشور در ارتباط با انتشار کرونا عرضه کرد و اظهار داشت: مهار شدت بیماری کرونا نیازمند مداخله جدی و موثر است تا بتوانیم هرچه زودتر روند مبتلا شدن و مرگ و میر را کاهش دهیم.
رییسی همینطور گزارشی از میزان موجودی واکسن کرونا، برنامه واردات و روند واکسیناسیون در کشور عرضه کرد و بعد از بحث و تبادل نظر مقرر شد با پیگیری های وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر، تا آخر مرداد 10 میلیون دوز و تا آخر شهریور 20 میلیون دوز واکسن خریداری و به کشور وارد شود.
در این جلسه همینطور در مورد لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و اعمال محدودیت های بیشتر برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بحث و بررسی گردید و مقرر شد پیشنهادات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و تصمیم گیری شود.
تامین منابع مالی لازم برای پرداخت مطالبات کادر درمان و تجهیزات پزشکی نظیر انواع کیت تشخیص کرونا از دیگر موضوع هایی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
منبع:

1400/05/22
12:06:49
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , پزشك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است