طرح ایران مسئول به ستاد ملی مقابله با كرونا ارسال می شود

آماده باش هلال احمر برای برگزاری نقاهتگاه ها

آماده باش هلال احمر برای برگزاری نقاهتگاه ها به گزارش مستر لمون دکتر کریم همتی از آماده باش جمعیت هلال احمر برای برگزاری نقاهتگاه های موقت و دائمی خود برای مقابله با کرونا اطلاع داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در مورد آمادگی جمعیت هلال احمر در جهت کاهش آلام مردم در این روزهای سخت کرونایی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در این برهه زمانی که کشور با سختی های پیک پنجم کرونا روبرو شده این آمادگی را دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت، در عرصه های مختلف به کمک شتافته و ظرفیت های خویش را در جهت کمک رسانی به مردم بسیج کند.
وی ادامه داد: یکی از ظرفیت های جمعیت هلال احمر با عنایت به اینکه میزان بستری بیماران در بیمارستان ها به بالاترین سطح خود رسیده است، نقاهتگاه های موقت و دائمی است که می تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار دهد تا باری از روی دوش بیمارستان ها برداشته و شهروندان با خیالی آسوده تر خدمات پزشکی را در سرتاسر کشور دریافت نمایند.
همتی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال عرضه طرحی با نام «ایران مسئول» به ستاد ملی کروناست که در صورت تصویب در ابعاد مختلف تمهیداتی اندیشیده می شود تا مقابله با کرونا با قوت بیشتری در دستور کار قرار گیرد. این طرح از تشدید کنترل مراکز عمومی و ورودی شهرها آغاز و با تخصیص مراکز واکسیسناسیون در سرتاسر کشور در جهت تسریع تزریق واکسن می تواند تداوم یابد. ترغیب مردم به رعایت موازین بهداشتی از یک سو و اختصاص ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون از طرفی از اولویت های جمعیت هلال احمر در این طرح است.
وی ادامه داد: ما به دنبال ایمن کردن جامعه در ابعاد مختلف هستیم و امروز این اعلام آمادگی هلال احمر از آن جهت است که به نظر می آید ظرفیت های وزارت بهداشت به تنهایی پاسخگوی این حجم از بیماران نیست و شاید گونه های جدید کرونا کار را برای کادر درمان کشور و مسئولین مربوطه سخت کند و هلال احمر بر خود واجب می داند که با تمام توان در این حوزه حاضر شود و اجازه ندهد تا مردم در تنگنا قرار گیرند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر با کمک خیرین و با تدبیری که صورت گرفت پارسال و سال جاری توانست یکی دیگر از ظرفیت های کمتر مورد توجه قرار گرفته را احیا کند و آن بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر است که در این مقطع زمانی می تواند با عرضه صدها کپسول اکسیژن و دستگاههای اکسیژن ساز کمک بسزایی به بیماران و شهروندان کند.
همتی ضمن اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر بالغ بر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن وارد کشور کرده است، اظهار نمود: امروز لزوم دارد تا با عنایت به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی ضد کشورمان، توان خویش را بر تولید داخلی معطوف کرده و در تمامی عرصه ها به سمت خودکفایی گام برداریم و در این میان تلاشهای خوبی هم در جهت تولید واکسن در داخل کشور صورت گرفته که قابل تحسین است.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به ظرفیت کم نظیر واکسن سازی در ایران اظهار داشت: باید توجه داشت که بیماری کرونا روندی پرسرعت و افسارگسیخته را در پیش گرفته که از سرعت تولید واکسن در کشور بیشتر است و در جهت حفظ سلامت مردم، امروز به ناچار باید واکسن کرونا را از خارج کشور هم وارد نماییم. امروز جمعیت هلال احمر با وجود موانع سخت توانست در این حوزه به تعهد خود در خصوص وارد کردن ۱۰ میلیون دز واکسن کرونا در مدت زمان کوتاهی بعد از دریافت مجوز از وزارت بهداشت عمل کند و امروز این آمادگی را دارد تا روند واردات واکسن از منابع امن و ایمن را طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی تا حجم ۳۰ میلیون دز را تداوم بخشد تا کشور بواسطه واکسیناسیون هر چه سریع تر از این چالش بوجود آمده به سلامت عبور کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همتی در انتها تصریح کرد: خانه های هلال همچون ظرفیت های خوب دیگر موجود در هلال احمر است که میتوان با توسعه آموزش در این مراکز و عرضه خدمات فوری از راه این مراکز به مقابله با کرونا پرداخته و امروز تلاش هلال احمر بر این است تا در ۷ ماه نخست شروع به کار دولت سیزدهم، ۳ هزار خانه هلال دیگر در نقاط دور و نزدیک کشور تاسیس کند تا یک پوشش سراسری در کشور برای مقابله با کرونا ایجاد شود.1400/05/13
12:07:31
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است