دكتر زالی عنوان كرد

فوت 120 نفر ظرف 24 ساعت گذشته در استان تهران

فوت 120 نفر ظرف 24 ساعت گذشته در استان تهران فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران از فوت ۱۲۰ نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران به علت مبتلا شدن به کرونا اطلاع داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، اظهار داشت: بیمارستان های استان تهران و شهر تهران باتوجه به حجم بالای مراجعات حضوری، بستری ها و خستگی تیم بهداشتی و درمانی شرایط سختی را طی می کند. متاسفانه فعلاً خبری از کاهش مراجعین سرپایی و بستری ها نیست که این مساله نگرانی هایی را به وجود می آورد. از طرف دیگر مساله کاهش درآمد اختصاصی بیمارستان ها و تأمین منابع مالی، خستگی و فرسودگی نیروی انسانی از مواردی است که این نگرانی ها را تشدید می کند.
وی ادامه داد: حجم نیروی انسانی که قرار بود استخدام شود بطور قطع برمبنای آزمون خیلی به نیروی انسانی فعلی اضافه نمی گردد. چون که خیلی از این افراد در بخش درمان مشغول به کار هستند و با بهره گیری از فرصت آزمون قصد تغییر وضعیت شغلی خویش را دارند. کمبود منابع مورد نیاز برای خرید تست های PCR هم که در فرایند بیماریابی در این شرایط سخت از اهمیت بسزایی برخوردار است، مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی افزود: پیشنهاداتی به وزیر کشور عرضه کردیم و در حقیقت شش پیشنهاد که می توانست در عرصه ملی هم بکار گرفته شود عرضه شد، اما متاسفانه در ستاد ملی مطرح نشد و این پیشنهادات می توانست در این روزهای سخت کمک کننده باشد. همینطور مساله خستگی مردم و فرسودگی روانی آنها هم که البته در عرصه جهانی هم دیده می شود باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا باید مدل جدید و برنامه های جدید ایجابی در نظر گرفته شود.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث واکسیناسیون اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه وقتی که از رسانه ها گروه سنی جدیدی برای واکسیناسیون اعلام می شود همه تصور می کنند دپو واکسن در اختیار دانشگاه هاست و دانشگاه ها نمی خواهند واکسن بزنند. در حالی که منابع واکسن در اختیار دانشگاه ها نیست. باید اعلام عمومی و مبحث در اختیار قرار دادن واکسن با یکدیگر فاصله زمانی منطقی داشته باشند تا با مشکل مواجه نشویم.
وی اشاره کرد: در ایام اخیر بعد از هفت هفته متاسفانه همه شاخص ها افزایشی است. در پیک چهارم بعد از هفته پنجم آمارها به سمت کاهش رفت اما در پیک پنجم با وجود هفت هفته هنوز نشانه هایی از کاهش نمی بینیم و هفته های آتی هم وضعیت قابل پیش بینی نیست.
وی افزود: گروه های سنی بالای ۷۰ و ۸۰ سال در آمارهای بستری و فوتی آنها سیر نزولی مشاهده می شود که شاید آنرا بتوان نشانی از اثربخشی واکسن دانست. ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ نفر در استان تهران فوتی داشته ایم و در حقیقت سخت ترین شرایط از شروع شیوع ویروس کرونا ویروس را در بیمارستان های تهران درحال سپری کردن داریم.
بگفته زالی، حجم زیاد مراجعات، کمبود منابع مالی و فرسودگی منابع انسانی همگی شرایط بسیار سختی را رقم زده است. هم اکنون ۹۳۹۱ بیمار در تهران بستری است که از این مقدار ۲۵۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. ظرف ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰۵۵ بیمار جدید در تهران بستری شده و ۱۶۰۰ بیمار هم در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان های تهران ترخیص شدند.
زالی اشاره کرد: در هفته جاری نسبت به هفته گذشته مراکز بستری موقت به ۱.۵ برابر بالا رفته است. سوش جدید کرونا ویروس هشت تا ۱۲ برابر سرایت پذیری بیشتری دارد و مقالات اخیر نشان میدهد که حتی در فضای باز همچون فضای بسته این سوش سرایت پذیری بالایی دارد که بسیار نگران کننده است. در حقیقت این سوش مقاوم تر و سرایت پذیری بیشتری دارد، بنابراین باید پروتکلهای قبلی با شدت و حدت بیشتری رعایت شود.
منبع:

1400/05/12
11:59:23
5.0 / 5
205
تگهای خبر: برنامه , بیماری , خرید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است