یافته محققان چینی؛

پوست انسان هدف اصلی كروناویروس

پوست انسان هدف اصلی كروناویروس به گزارش مستر لمون تحقیقات نشان می دهد که گیرنده های ACE۲ زیادی بر سلولهای کراتینوسیت وجود دارد و اخطار می دهد که پوست انسان می تواند یک هدف بالقوه برای کروناویروس باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، به قول محققان، درک و داده های ما در مورد کروناویروس و بیماری کووید ۱۹ روز به روز درحال پیشرفت است اما ما هنوز از کرونا ویروس عقب هستیم چونکه ویروس درحال تکامل بوده و نسخه های جدیدی عرضه می کند که رفتارهای متفاوتی دارند و مسیرهای مختلف سلولی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و همینطور با آن مسیرها واکنش متفاوتی نشان داده است.
مطالعه محققان دانشگاه پزشکی شاندونگ چین نشان داد که پوست انسان تجلی زیادی از گیرنده های ACE۲ بر روی کراتینوسیت ها دارد (یکی از اصلی ترین گیرنده هایی که کرونا ویروس از راه آن، وارد سلول های انسانی می شود) و اخطار می دهند که پوست انسان همینطور می تواند مورد هدف کروناویروس، بخصوص انواع قوی درحال ظهور آن باشد.
پوست انسان بعنوان یک مانع فیزیکی و ایمنی عملکردی می تواند همچون عوامل بیماری زای خارجی همچون باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها جلوگیری نماید. با این وجود هنگامی که مانع پوستی مختل شود، انسان نسبت به میکروب ها و عفونت صدمه پذیرتر می شود.
بروز مشکلات پوستی ناشی از عفونت کروناویروس در ۲۰.۴ درصد بیماران گزارش شده و با سایر عفونت های ویروسی پوست مشابه بوده است.
تیم تحقیق به صورت سیستماتیک وجود ACE۲ و ترکیب سلول ACE۲ مثبت را در بافتهای پوست مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و وجود بالایی از ACE۲ را در سلولهای کراتینوسیت مشاهده کرد که نشان داده است پوست امکان دارد هدف بالقوه کروناویروس باشد.
کارکنان بخش سلامت، بخصوص افرادی که در خط اول کار می کنند و بیماران مبتلا به التهاب پوستی، امکان دارد در معرض خطر عفونت از طریق پوست قرار گیرند.
مطالعات همینطور نشان داده است که کروناویروس می تواند تا ۹ ساعت بر روی پوست انسان زنده بماند.
محققان بر انجام مطالعات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1400/04/27
11:36:45
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پوست , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است