در گفت وگو با مستر لمون اعلام شد

وضعیت متفاوت كرونا در استانهای جنوبی

وضعیت متفاوت كرونا در استانهای جنوبی به گزارش مستر لمون رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه تاخیر در تززیق دُز دوم واکسن کرونا قابل قبول بوده است، اظهار داشت: با توزیع محموله جدید واکسن و همینطور آغاز تزریق واکسن کووایران برکت برنامه ها برای واکسیناسیون ادامه می یابد.


دکتر جلیل کوهپایه زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که هم اکنون میزان پذیرش بیماران کرونا نسبت به ترخیص شدگان کمتر است، اظهار داشت: البته هنوز هم مراجعات سرپایی به بیمارستان ها و مراکز جامع خدمات سلامت وجود دارد و در شیب نزولی پیک چهارم هستیم ولی امیدواریم با رعایت های مردم کمتر نگران پیک های بعدی باشیم.
وی درباره واکسیناسیون مقابل کرونا نیز اظهار داشت: با توجه به این که واکسن باردیگر این هفته توزیع خواهد شد، ما گروه های سنی اعلام شده را به سرعت واکسینه می نماییم. تاخیرهای صورت گرفته در تزریق واکسن قابل قبول بوده است. هر واکسنی مدتی معقول را برای تاخیر می تواند بپذیرد و باتوجه به نوع واکسن هایی که ما تزریق کردیم هنوز زمان برای تزریق دُز دوم داریم. ان شاءلله با توزیع محموله جدید واکسن و شروع تزریق واکسن کووایران برکت، برنامه های خودرا ادامه می دهیم.
کوهپایه زاده درباره پیش بینی از وضعیت کرونا در ایام آتی باتوجه به برخی تجمعات در ایام گذشته، اظهار نمود: با توجه تمهیداتی که اندیشیده شده بود پیش بینی موج دیگری نباید داشته باشیم. گزارشاتی که در سطح ملی هم واصل شد حکایت از انجام مراقبت های بهداشتی در بیشتر شعب ستاندن رای داشت اما مناطقی که ازدحام شکل گرفته امکان افزایش رخداد هم وجود دارد. پیش بینی خیلی دشوار است و باید به رفتار ویروس هم نگاه نماییم.
وی اضافه کرد: بیشتر نگرانی ما بر ویروس جهش یافته هندی است که در مناطق جنوبی کشور و حتی مواردی در پایتخت هم مشاهده شده است. جهش آفریقای جنوبی هم در کشور ما چندان گسترش نداشته است. در صورت بروز پیک پنجم، بیشترین احتمال بروز پیک با نوع جهش یافته است که ایمنی جامعه هم ممکنست نسبت به آن متفاوت باشد و یا واکسیناسیون به شکل کامل در مقابل آن اثر نداشته باشد. البته پیش بینی پژوهشگران این است که افرادی که واکسینه شدند کمتر مبتلا شوند ولی هر جهشی می تواند یک خطر برای بسط ویروس باشد. هم اکنون استان تهران را در معرض خطر نمی بینیم اما در کل کشور به ویژه استانهای جنوبی وضعیت متفاوت می باشد و باید مراقب باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در عین حال با ابراز نگرانی از سفرها در تابستان، افزود: با اتمام امتحانات دانش آموزان، شروع برخی سفرها و نزدیکی به کنکور سراسری، تحرکات اجتماعی افزایش می یابد که خود عاملی تهدید آمیز برای بسط بیماری است و ما بیشتر نگران انتقال ویروس می شویم.
وی درباره برگزاری کنکور سراسری نیز اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری کنکور اندیشیده شده است و همکاران ما با کمک سازمان سنجش مراکز و حوزه های امتحانی را آماده می کنند تا فاصله گذاری مناسب و رعایت پروتکل ها صورت گیرد و کنکور را به خوبی مدیریت نماییم.
منبع:

1400/04/01
11:07:46
5.0 / 5
357
تگهای خبر: برنامه , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است