درمان آلزایمر ناشی از ضربه مغزی با داروی جدید

درمان آلزایمر ناشی از ضربه مغزی با داروی جدید خراسان رضوی در سالهای اخیر، نتایج ناشی از ضربه مغزی در ورزش هایی مانند بوکس و فوتبال بحث و جدال زیادی بوجود آورده است و افراد در مورد چگونگی صدمه های سر که منجر به زوال عقل در اواخر زندگی می شود آگاهی یافتند و از سازمان های مربوطه تقاضای محافظت بیشتر ورزشکاران در مقابل صدمه های مغزی را دارند.


به نقل از نیوز، محققان ایالات متحده و استرالیا اعلام کردند: دارویی تولید کرده اند که می تواند شروع زوال عقل ناشی از صدمه های مکرر سر را متوقف نماید. در واقع، ضربه مغزی نتیجه یک برخورد یا بعضی از صدمه های دیگر به سر است که سبب می شود مغز در داخل جمجمه صدمه ببیند. نتایج مطالعات قبلی نشان دادند که این نوع صدمه ها ارتباط زیادی با بیماری های عصبی مانند آنسفالوپاتی مزمن ناشی از ضربه (CTE) دارند.
طی چند سال قبل آنسفالوپاتی مزمن ناشی از ضربه با غلظت پروتئین NLF مرتبط شده است و مبتلا شدن به این بیماری مغزی کشنده در افراد با ضربات مکرر به سر بیشتر است. به صورت خاص، این بیماری ناشی از تجمع پروتئینی به نام هیپرفسفریلاسیون پروتئین های تاو است که بر عملکرد و رفتار شناختی تأثیر می گذارد.
محققان دانشگاه استرالیای جنوبی کشف کردند که مغز بعد از صدمه به سر، یک انتقال دهنده عصبی به نام ماده پی (P ) آزاد می کند. این واکنش به ضربه مغزی احتمالی، سبب می شود مقدار غیرطبیعی پروتئین ناسالم در داخل سلول های عصبی مغز جمع شوند.
پروفسور باب وینک از دانشگاه استرالیای جنوبی (UniSA) اظهار نمود: «تجمع پروتئین تاو از خصوصیت های CTE است که منجر به مشکلات حافظه، گیجی، تغییر شخصیت، پرخاشگری، افسردگی و تفکر در مورد خودکشی می شود.»


وی افزود: نتایج تحقیقات ما نشان داده است که با مسدود کردن ماده P با یک داروی خاص می توانیم از ایجاد پیچ و تاب پروتئین تاو در مغز و ایجاد مشکلات عصبی پیشگیری نماییم.
پروفسور وینک و گروه وی گفتند: این پیشرفت می تواند نه تنها برای ورزشکاران در تمام ورزش های تماسی فواید قابل توجهی داشته باشد بلکه به سربازانی که در میدان جنگ گرفتار صدمه دیدگی مغزی می شوند هم کمک نماید.
آنان گزارش کردند که درمان جدیدشان با موفقیت از تجمع ماده P در افراد پیشگیری کرده است البته تا آغاز آزمایش های بالینی انسانی زمان زیادی لازم است.
هم اکنون، دانشمندان فقط قادر به تشخیص یک مورد CTE هنگام بررسی مغز بعد از مرگ هستند. با این وجود، نتایج مطالعه اخیر نشان داد، افرادی که فقط یک ضربه به سر آنان وارد شده است ۲۵ درصد بیشتر احتمال دارد که بعدا به زوال عقل مبتلا شوند (این مطالعه در تاریخ مارس ۲۰۲۱ انتشار یافته است).
نتایج این تحقیق در نشریه Scientific Reports انتشار یافته است.
منبع:

1400/03/22
14:03:24
5.0 / 5
687
تگهای خبر: بیماری , تولید , حافظه , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است