در گفت وگو با مستر لمون اعلام شد

تكمیل واكسیناسیون پزشكان مقابل كرونا تا اختتام تیر

تكمیل واكسیناسیون پزشكان مقابل كرونا تا اختتام تیر مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به وضعیت عوارض احتمالی واکسن کرونا پس از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا آخر تیر ماه اطلاع داد.دکتر حسین کرمانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی مقابل کرونا که از طرف سازمان نظام پزشکی انجام می شود، اظهار داشت: سایتی از طرف سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده اند، راه اندازی کردیم و الان یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی اضافه کرد: بر این اساس نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت نمودند، هیچ عارضه ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در ۱۶ درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده به وجود آمده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره وضعیت دوز دوم تزریق ها اظهار داشت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند، دوز دوم شان را تزریق کرده اند. بر این اساس حدودا افراد بالای ۵۰ سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون شان به اتمام رسید. البته چند درصدی شان باقی ماندند که احیانا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می کنند.

وی افزود: بدین سبب تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای ۵۰ سال حدودا تمام شده تلقی می شود. از هفته های بعد نیز دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می شود.

کرانپور اظهار داشت: بدین سبب تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از طرف دانشگاه ها واکسن تزریق شده است.

منبع:

1400/03/07
23:19:25
5.0 / 5
544
تگهای خبر: پزشك , دارو , سایت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است