دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام كنند بعلاوه لیست مراكز

دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام كنند بعلاوه لیست مراكز به گزارش مستر لمون رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزرات بهداشت با اعلان اینکه تمام بیماران دیابتی که انسولین قلمی استفاده می نمایند، حتما به مراکز تخصصی که از طرف دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده، مراجعه نموده و اطلاعات شان را در سامانه مدیریت بیماریهای نادر ثبت کنند، اظهار داشت: توزیع پن انسولین از این طریق ساماندهی می شود.دکتر مهدی شادنوش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جزییات ساماندهی توزیع انسولین قلمی در کشور، اظهار داشت: تمام بیماران دیابتی که انسولین قلمی استفاده می نمایند، حتما به مراکز تخصصی که از طرف دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده، مراجعه نموده و اطلاعات شان را در سامانه مدیریت بیماریهای نادر ثبت کنند.

وی اضافه کرد: در ماه های آتی به مرور فقط به کسانی انسولین قلمی تعلق می گیرد که در سامانه ثبت اطلاعات شده باشند. بدین سبب هر دانشگاه علوم پزشکی یکسری مرکز تخصصی را اعلام نموده که دیابتی هایی که انسولین قلمی دریافت می کنند، جهت ثبت اطلاعاتشان به این مراکز مراجعه کنند.

شادنوش افزود: ما برای این اقدام یک فرصت یک ماهه گذاشتیم و ممکنست مهلت را یک ماه دیگر هم تمدید نماییم، اما همه بیماران هرچه سریع تر مراجعه کنند که مبتلا به اختلال نشوند. بدین سبب توزیع پن انسولین ازطریق سامانه مدیریت بیماریهای نادر ساماندهی می شود.

وی اشاره کرد: قبل از این هر فردی که انسولین نیاز داشته، آنرا به هر طریق دریافت می کرده، اما از این به بعد مقرر است بحث توزیع انسولین قلمی ساماندهی گردد و همه باید یکبار در سامانه مدیریت بیماریهای نادر، ثبت نام کرده باشند. بدین سبب حتی اگر قبلا هم انسولین قلمی دریافت می کردند، حالا باید اطلاعات شان را ثبت کنند تا در سامانه موجود باشد.

به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، لیست مراکز دیابت به تفکیک شهر و دانشگاه را از اینجا مشاهده کنید.

منبع:

1400/03/06
12:02:57
5.0 / 5
841
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , دیابت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است