معاون گردشگری تاكید كرد

برخورد قانونی با تور واكسن كرونا

برخورد قانونی با تور واكسن كرونا معاون گردشگری اعلام نمود: تبلیغ و اجرای تور با وعده واکسن کرونا فاقد وجاهت قانونی بوده و مطابق مقررات با آن برخورد خواهد شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، به دنبال تبلیغ تور واکسن کرونا در فضای مجازی، ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در نامه ای تصریح کرد: با عنایت به شرایط رکود ناشی از انتشار کرونا در فعالیتهای خدماتی مبتنی بر اقتصاد گردشگری همچون مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی و هم دفاتر/ شرکتهای خدمات مسافرتی و گردشگری، متاسفانه بعضی از واحدهای گردشگری به انجام تبلیغات کاذب در بعضی رسانه ها و همینطور در فضای مجازی به صورت غیرواقعی و اغواکننده تور با واکسن کرونا، اقامت در کلبه و ویلاهای غیر مجاز و... اقدام می کنند که ادامه این گونه فعالیتهای کاذب و دروغین می تواند لطمه های جبران ناپذیری بر پیکره ضعیف صنعت توریسم وارد کند.
به منظور پشتیبانی از ذی نفعان و فعالان حوزه گردشگری و پیشگیری از اجرای این گونه اقدامات تبلیغی دروغین و مخرب، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و دارندگان مجوز فعالیت در فضای مجازی، صرفاً مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره برداری متبوع هستند و تبلیغ مراکز غیر مجاز و استفاده از آن در برگزاری و اجرای تور فاقد وجاهت قانونی می باشد.
پیرو این دستور، علی رفیعی ـ معاون گردشگری تهران ـ هم در بخشنامه ای خطاب به تمام تشکل های گردشگری، اقامتی، پذیرایی، تفریحی و حمل و نقل در این استان تصریح کرد از هرگونه اقدام تبلیغی خارج از موارد مندرج در آئین نامه های موجود اجتناب کنند.
وی همینطور در این بخشنامه نوشت: دارندگان مجوز فعالیت در فضای مجازی صرفاً مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره برداری متبوع هستند و هرگونه تبلیغ مراکز غیر مجاز و استفاده از آن در برگزاری و اجرای تور فاقد وجاهت قانونی می باشد و در صورت مشاهده مطابق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.
تبلیغ تور واکسن کرونا اولین بار در پاییز سال قبل همزمان با آغاز واکسیناسیون در بعضی کشورها، انجام شد که آژانس دارها آنرا دروغین دانستند و وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در واکنش به آن، هر نوع تور گردشگری با عنوان واکسیناسیون کرونا را غیر مجاز اعلام نمودند.1400/02/29
19:55:20
5.0 / 5
710
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است