استاندار تهران اعلام كرد

امكان تمدید 6 ماهه بازنشستگی كادر درمان

امكان تمدید 6 ماهه بازنشستگی كادر درمان مستر لمون: استاندار تهران با اشاره به این که 602 هزار دُز واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته است از تزریق 72.5 درصدی این واکسن ها در استان تهران آگاهی داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به ۲۷ اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و روز جهانی ارتباطات اظهار داشت: کسانی که در اتقای آگاهی آحاد جامعه تلاش می کنند قابل تقدیر هستند. رسانه ها در موضوع آگاه سازی مردم و همراه سازی آنها در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشتند و شرایطی را فراهم کردند که مردم نسبت به بیماری آگاهی پیدا کردند و در مقابله با آن همراه شدند. همه این تلاش ها قابل تقدیر و تشکر است.
وی اضافه کرد: ارزیابی و رصدها در استان تهران نشان داد که در استفاده از ماسک ۷۴ درصد مردم از ماسک استفاده می نمایند و در این مساله جزو چند استان اول هستیم. آموزش ها موجب تغییر روش ها و نگاه مردم شد و موضوع به شکلی دنبال شد که دانشگاه های علوم پزشکی، اصناف، نیروی انتظامی، هلال احمر، فرمانداران و بسیج در مقابله با این بیماری همراه شدند و همه ظرفیت خودرا بکار گرفتند.
وی افزود: مترویی که روزانه بیش از یک میلیون نفر جمعیت را جابجا می کند و اتوبوسرانی که بالای ۸۰۰ هزار نفر را جابجا می کند. این درصد از رعایت پروتکلهای بهداشتی جای قدردانی دارد. ۲۵ نهاد و دستگاه در کنار دانشگاه علوم پزشکی بودند که موجب شد آنها هیچگاه احساس تنهایی نکنند.
امکان تمدید ۶ ماهه بازنشستگی کادر درمان
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع تصویب تمدید دوره بازنشستگی کادر درمان و بهداشت در کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: روز شنبه در ستاد ملی این مساله مصوب شد که کادر درمان و بهداشت در صورت تمایل می توانند به مدت شش ماه بازنشستگی خودرا تمدید کنند تا کمبود نیروی انسانی در تهران که نسبت به سایر استانها چشمگیرتر است، به صورتی جبران شود.
وی افزود: بحث واکسیناسیون تا کنون خوب بوده و در حالی که در هفته های قبل عنوان می شد تهران نسبت به میانگین کشور پایین تر است ۱۰۲ هزار واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته که ۴۳۷ هزار واکسن یعنی معادل ۷۲.۵ درصد تزریق شده است. البته مطالبه ما از وزارت بهداشت این است که به نسبت جمعیت تخصیص واکسن برای استان تهران صورت گیرد.
وی اشاره کرد: باید از همکاری شهرداری تهران برای در اختیار قرار دادن ۹ مرکز و هلال احمر برای شش مرکز برای انجام واکسیناسیون تقدیر نماییم. البته حراست دانشگاه های علوم پزشکی باید نظارت کلی داشته باشند و فهرست این مراکز در اختیار نیروی انتظامی برای نظارت بهتر قرار گیرد.

رعایت ۷۳ درصدی فاصله اجتماعی در استان تهران
بندپی با اشاره به استفاده ۷۴ درصدی از ماسک و رعایت ۷۳ درصدی فاصله اجتماعی در استان تهران اظهار داشت: این ارقام نشان میدهد مردم و اصناف همکاری می کنند و در مقابل از ما توقع دارند نسبت به اولویتی که برای گروه های سنی در تزریق واکسن انجام شده برمبنای سند ملی واکسیناسیون این اولویت ها مد نظر قرار گیرد و کار به درستی جلو برود.

وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان صحیح نیست
وی افزود: برخی صحبت ها در مورد وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان به لحاظ علمی و تخصصی صحیح نیست. ورود واکسن به کشور شرایط استانداردی را می طلبد، پس مردم اطمینان داشته باشند که کمبودی برای واکسن وجود ندارد و به زودی واکسن داخلی نیز به این عرصه وارد خواهد شد. اساسا واکسیناسیون گام سختی است و امکاناتی همچون مکان، نیروی انسانی و فضا می طلبد که باید با همکاری دستگاه های مختلف برقرار شود. اگر فضایی توسط معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی تشخیص داده شود متعلق به هر نهاد و دستگاهی باشد این اولویت وجود دارد که برای امر واکسیناسیون اختصاص یابد.
مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند
وی اشاره کرد: مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند، چونکه هم مال و هم سلامت آنها را به خطر می اندازد.
وی افزود: بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا در ماه های گذشته در سراسر استان تهران از انجام درمان های غیر ضرور منع شدند که به تبع آن درآمد آنها کم شده پس قرار شد سازمان های بیمه در جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا استان تهران گزارشی از پرداخت های خود به دانشگاه های علوم پزشکی را ارائه نمایند تا بتوانیم از این طریق قسمتی از کاهش درآمد بیمارستان ها را جبران نماییم.
منبع:

1400/02/27
18:42:12
5.0 / 5
774
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است