محققان اشتباه كردند آلزایمر بیماری خودایمنی است

محققان اشتباه كردند آلزایمر بیماری خودایمنی است به گزارش مستر لمون خراسان رضوی تخمین زده می شود تا سال ۲۰۳۰، یک میلیون کانادایی به زوال عقل مبتلا شوند و علیرغم دهه ها تحقیق، هنوز برای بیماری آلزایمر درمانی وجود ندارد.


به نقل از نیوز، نتایج تحقیق جدید نشان می دهد، امکان دارد بیماری آلزایمر در جایگاهی اشتباه طبقه بندی شده باشد.
محققان بیمارستان مونت سینای (Mount Sinai) تورنتو در گزارش جدیدی اظهار کردند: آلزایمر که نوعی زوال عقل به حساب می آید امکان دارد یک بیماری خودایمنی باشد که در صورت صحت این ادعا میتوان در آینده نحوه درمان این بیماری را تغییر داد.
محقق این تحقیق، ایوانس پراساس از بخش صدمه شناسی بیمارستان مونت سینا اظهار داشت: تاکنون، بیشتر تحقیقات در مورد علل ایجاد بیماری آلزایمر بر روی پلاک های موجود در مغز بیماران متمرکز شده و درمان آن هم شامل حذف این پلاک هاست تا علایم بیماران تسکین یابد اما این فرضیه تابحال جواب نداده است.
بنابراین گروه وی آلزایمر را بعنوان بیماری خودایمنی مورد بررسی قرار دادند. بیماری های خودایمنی شامل لوپوس و آرتریت روماتوئید هستند و هنگامی رخ می دهند که سیستم دفاعی بدن به آنها حمله کرده و سلول های سالم را هم مورد حمله قرار می دهند.
این تحقیق جدید، آنتی بادی های خاصی را شناسایی کرد، آنتی بادی هایی که به اشتباه بافت های بدن را هدف قرار می دهند. این آنتی بادی ها در مایع مغزی نخاعی بیماران مبتلا به آلزایمر وجود داشت که به قول پراساس مبین یک اختلال خودایمنی است.
وی اظهار نمود: نتایج تحقیقات حاکی از این است که خودایمنی می تواند به صورت محوری در صدمه شناسی آلزایمر نقش داشته باشد.
پراساس این نظریه را مطرح می کند که صدمه به سد خونی مغزی سبب می شود برخی مولکول ها بین مغز و سیستم گردش خون ردوبدل نشوند و منجر به آلزایمر شود.
وی در ادامه اضافه کرد: بعنوان مثال، ما در ورزشکاران در معرض صدمه های مغزی، میزان شیوع بیماری آلزایمر را مشاهده کردیم. اما در هر صورت، هرگونه آسیب به سد خونی-مغزی می تواند دروازه ورود این سلول های ایمنی به بافت مغز را بازکرده و سرعت تخریب برخی سلول های عصبی را که در صدمه شناسی بیماری آلزایمر مهم هستند را تسریع کند.
در حال حاضر، این فقط یک نظریه است اما نظریه ای که پراساس امیدوار است محققان در آینده با جدیت بیشتری و با هدف ایجاد درمان های جدید برای مقابله با این بیماری آنرا دنبال کنند.
ممکن است در آینده بر طبق این نظریه داروهایی به بیماران تجویز شود که سیستم ایمنی بدن آنان را اصلاح یا سرکوب کرده تا از پیشرفت زوال عقل جلوگیری نمایند، باآنکه پیش از تجویز چنین روش های درمانی هم تحقیقات زیادی باید صورت گیرد.
نتایج این تحقیق در نشریه Applied Laboratory Medicine منتشرشده است.1400/02/25
20:27:44
5.0 / 5
770
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , مغز
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است