توزیع فضای آموزشی در كشور متعادل نیست

توزیع فضای آموزشی در كشور متعادل نیست به گزارش مستر لمون وزیر آموزش و پرورش، مدرسه سازی را رونق بخش عرصه های حیات اجتماعی و فردی دانست و اظهار داشت: دغدغه خیّرین مدرسه ساز بیان کننده نگاه بلند آنها به آینده و پیشرفت کشور است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، محسن حاجی میزایی در نشست صمیمانه تعدادی از خیّرین مدرسه ساز با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به اینکه حضور گره گشای خیرین باعث شده گام های بلندی در جهت توسعه فضاهای آموزشی برداشته شود، اظهار داشت: رفیع ترین بنا، بنای مدرسه است که رفیع تر از جاده، سد، کارخانه و نیروگاه است، برای اینکه اگر به محصول نهایی همه این ها دقت کنیم، هیچ کدام به پای عرصه سازندگی آدم ها نمی رسد؛ مدرسه سازی می تواند همه عرصه های حیات اجتماعی و فردی ما را رونق ببخشد و هیچ چیزی قابل مقایسه با کاری که در مدرسه انجام می شود، نیست.
وی ادامه داد: یک بال مدرسه سازی این است که دانش آموزان صاحب فضای آموزشی می شوند اما سمت دیگری دارد و این است که هرچقدر جامعه نسبت به این پدیده حساس تر باشد، بلوغش بیشتر می شود.
حاجی میرزایی افزود: اینکه در طرح «آجر به آجر» عنوان کردیم که مردم حتی با مبلغ کمی برای مدرسه سازی مشارکت کنند، به این علت است که این کار را یک امر تربیتی می دانیم؛ قسمتی از وجود انسان تکمیل نخواهد شد مگر با ایثار، فداکاری و انفاق.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با عنایت به این که جمعیت ما پویاست و جابجایی جمعیت داریم، هم اکنون توزیع فضای آموزشی در سطح کشور حتی در در درون استان یا شهرستان تعادل وجود ندارد و از ۱۱ مترمربع به ازای هر دانش آموز تا ۱.۵ مترمربع فضا داریم و این نشان داده است به سرعت برای رفع عدم تعادل ها باید قدم برداریم.
حاجی میرزایی تصریح کرد: خیرین تمام قد وارد عرصه شده اند و کمک ها از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۲۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که این مساله در بیان ساده است و حاکی از دید بلند خیّرین مدرسه ساز به آینده و پیشرفت کشور است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه دولت در این هشت سال نشان داده است که به این مساله توجه عمیق دارد، اضافه کرد: توسعه اعتبارات نوسازی مدارس در مقایسه با اعتبارات سایر بخش ها شگفت آور است؛ که بیشترین و بالاترین رشد را داشته است. البته همچنان نیاز داریم که فرصت های آموزشی را توسعه داده و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.
منبع:

1400/01/26
22:15:39
5.0 / 5
681
تگهای خبر: آموزش , برنامه , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است