معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

درخواست تعطیلی مشاغل در تهران

درخواست تعطیلی مشاغل در تهران مستر لمون: معاون کل وزارت بهداشت درباره اعمال محدودیتهای کرونائی در شهرهای قرمز توضیح داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی اظهار داشت: در شهرهای قرمز کارهای آموزشی و همین طور کارهای اجتماعی شامل مذهبی و ملی تعطیلی کامل دارند. همین طور سفر با خودرو غیر بومی به شهرهای قرمز و خروج خودرو بومی از شهرهای قرمز ممنوعست.

وی با اشاره به اینکه در شهرهای قرمز کارکنان در مشاغل ضروری تا یک دوم امکان حضور دارند، افزود: در مشاغل غیر ضروری هم فقط یک سوم کارکنان امکان حضور خواهند داشت.

حریرچی اظهار داشت: هر گونه تجمع بیش از ۱۵ نفر برای جلسات غیر قانونی می باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: ستاد کرونای استان تهران برای تهران محدودیت های بیشتری را خواهان شده است.
وی درباره تغییر رنگ بندی شهرها هم اظهار داشت: حضور ویروس جهش یافته و سرعت افزایش مبتلاشدن در شهر و همین طور میزان تست مثبت که در آن شهرستان انجام می شود همچون این عوامل می باشد که تمام این شرایط پیشگوی شرایط در آینده هستند.

او اضافه کرد: زمانی که رنگ بندی ها را فقط برمبنای بستری انجام می دهیم فاز سرپایی بیماری گذشته و به نیمه دوم درگیری اپیدمی در آن شهرستان رسیدیم.

حریرچی درباره احتمال تعطیلی ۱۰ روزه تهران اظهار داشت: هم اکنون در شهر تهران محدودیت ها و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ اعمال می شود.

وی با اشاره به اینکه درخواست فعالیت مشاغل گروه یک در تهران را داده ایم، اضافه کرد: درخواست شده بقیه مشاغل در تعطیلی کامل باشند و حتما تصمیمی که مطابق با خرد جمعی و به نفع عموم مردم باشد در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت با اعلان اینکه واکسن های وارداتی بلافاصله در چرخه توزیع قرار گرفتند و ۴ فاز برای واکسیناسیون در نظر گرفتیم، اظهار داشت: فاز اول برای کارکنان خط اول ارائه خدمت به بیماران کووید۱۹ که در معرض خطر بالای مبتلاشدن و انتقال هستند می باشد و همین طور افراد با ریسک بالای بستری و مرگ به سبب کرونا شامل سالمندان نگهداری شده در مراکز سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی در مراکز نگهداری، جانبازان مستقر در مراکز نگهداری و جانبازان بالای ۵۰ درصد شیمیایی و پرسنل این مراکز می باشند. فاز اول شامل ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است.

حریرچی افزود: مرحله دوم شامل افراد مسن که به ترتیب از ۸۰ سال به بالا شروع و بصورت ۵ سال ۵ سال تا بالای ۶۵ سال را تحت پوشش قرار می دهد و همین طور افرادی که با بیماری و شرایط زمینه ای پرریسک هستند که برمبنای آنالیز ریسک، افراد ۱۶ تا ۶۴ سال واکسینه خواهند شد.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه فاز سوم واکسیناسیون شامل ۳ گروه می باشد، اظهار داشت: گروه اول افراد ساکن در مراکز جمعی مانند سربازخانه ها، زندان ها و کمپ های مهاجرین قانونی، کودکانی که در مراکز جمعی نگهداری می شوند و گروه دوم سایر پرسنل ارائه خدمات ضروری برای جامعه مانند نیروی انتظامی، کارکنان بانک ها، معلمان و غیره و گروه سوم افراد ۵۵ تا ۶۴ سال هستند که فاز سوم حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر هستند.

وی ادامه داد: فاز چهارم واکسیناسیون شامل همه افراد جامعه است که بدون بیماری زمینه ای زیر ۵۵ سال سن دارند و این افراد برمبنای اولویت سنی به ترتیب و مبتنی بر تولید واکسن داخلی انجام می شود.

حریرچی افزود: هم اکنون در فاز اول واکسیناسیون هستیم که گروهی از کارکنان خط اول ارائه خدمات به بیماران کووید۱۹ و تعدادی با ریسک بسیار بالای بستری و مرگ که غسال های فعال در آرامستان ها و برخی از پاکبان هایی که در معرض زباله های بیمارستانی و عفونی هستند واکسینه شدند ولی هنوز فاز اول به پایان نرسیده است.

وی اشاره کرد: تاکنون ۵۹۰ هزار دوز واکسن توزیع رسمی و تزریق شده است و با واکسن های وارداتی که طی روز گذشته و امروز وارد کشور شده تعداد بیشتری که عمدتا کارکنان خط اول ارائه خدمت به بیماران هستند تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: بیشتر افراد واکسینه شده تا حالا دوز اول را دریافت و حدود چند هزار نفری هم دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.
منبع:

1400/01/17
16:38:50
5.0 / 5
1150
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است