روحانی در جلسه ستاد ملی كرونا:

مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی

مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی به گزارش مستر لمون رئیس جمهور با بیان اینکه مراسم مذهبی در روزهای ماه رمضان در مناطق آبی و زرد با رعایت پروتکلهای بهداشتی قابل انجام است تصریح کرد: در مناطق نارنجی و قرمز هم این امر ممنوع خواهد بود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با تشکر از مردم برای مراعات پروتکل ها در سفرهای نوروزی اظهار داشت: بعضی از مردم اصلأ سفر نرفتند و برخی هم در سفرها پروتکل ها را رعایت کردند. البته مجموع رفت وآمدهای پیش از عید و مابعد آن سبب شده که احتمالاً ما با یک مشکلی در انتشار کرونا مواجه شویم.
وی اضافه کرد: هم اکنون هم در دو استان طبق بررسی ها موج چهارم شروع شده و اگر ما رعایت نکنیم این وضعیت می تواند در سایر نقاط کشور هم تکرار شود.
روحانی با اشاره به اینکه بدون شک یکی از حوادث بسیار مهم در قرن اخیر همین پاندمی کروناست، اظهار نمود: اینکه نزدیک به ۳ میلیون نفر در دنیا از دست رفته اند که حالا این هم آمار رسمی و ثبت شده است وگرنه اساسا بیش از این میزان کرونا افراد را در کام خود فرو برده است و این نشان از اهمیت این پاندمی در قرن اخیر است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه ما سه سال مداوم جنگ اقتصادی داشته ایم که آن هم یکی دیگر از معضلات خاص مردم ما در قرن اخیر و سه سال پایانی آن بود، تصریح کرد: کشور در یاری و دستگیری مردم از یکدیگر از یک سو و تلاشهای کادر درمان برای مقابله با کرونا کارنامه قابل قبولی دارد.
وی اضافه کرد: ما همواره در همه موارد و هرجا که برای ما مشکل پیش آمده است، قدرت ملی ما یک قدرت بسیار مهم و قابل افتخاری بوده، وقتی ملت در مقابل مشکلات با چنگ و دندان ایستادگی کرده، موفق شده و آنرا از سر گذرانده است. ما هم بعنوان دولت در طول چهارماه باقیمانده از عمر خود یکی از مهم ترین کارهایمان را همین مقابله با کرونا می دانیم.
روحانی تصریح کرد: مقابله با کرونا، شکستن تحریم، تکمیل طرح های پیش روی اقتصادی و رسیدگی به معیشت مردم همچون چهار محور اصلی کار دولت در چهار ماه آینده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه کرونا در طول چهارده ماه اخیر نه از میان رفته و نه تضعیف شده است، اظهار داشت: این ویروس نه تنها باقیمانده، بلکه بدتر شده و جهش یافته است. این نوع جدید که چه انگلیسی بنمامیم چه برزیلی و چه هر نام دیگری، فقط یک خط مستقیم به سمت بالاست و نشان داده است که چقدر خطرناک می باشد.
وی اضافه کرد: تنها راه این است که ما توانمند شویم و جامعه را در مقابل آن نیرومند سازیم که یکی از طریق های آن همین واکسیناسیون است. ساخت و خرید واکسن در همین راستا جزو یکی از مهم ترین کارهای دولت در مقابله با کرونا است.
روحانی با یادآوری اینکه همچنان دورهمی ها و تجمعات یکی دیگر از مواردی است که باید آنرا بسیار مراعات نماییم، اظهار کرده: تعهد و مسئولیت پذیری مردم که در چندین ماه اخیر ادامه داشته را باید حفظ نماییم. هم اکنون آمارها به ما می گویند که مراعات کم شده است و هرگاه مراعات کم شود آمار کرونا بالا می رود. زمانی رعایت پروتکلهای بهداشتی بالای ۸۵ درصد بود، ولی وقتی زیر ۶۰ درصد می رود معلوم است که وضع چگونه می شود.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه در جلسه امروز تاکید شد کسانی که مبتلا هستند باید نظارت و کنترل شود که دوره قرنطینه را رعایت نمایند، اظهار نمود: گاهی افرادی که مبتلا هستند با ناوگان عمومی مثل قطار یا هواپیما رفت وآمد می کنند که آنرا میتوان کنترل کرد، اما گاهی یک کرونا مثبت به بازار می رود یا در شهر حضور می یابد که این را هم باید نظارت و کنترل و با آن برخورد جدی نماییم و مجازات برایش داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ما نسبت به مسافرانی که از خارج کشور می آیند هم رعایت پروتکل ها و مقررات را حفظ نموده ایم، اظهار داشت: این مورد برای همه پروازها و ورود افراد به کشور رعایت و انجام می شود.
روحانی ضمن اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی در روزهای ماه رمضان تصریح کرد: در مناطق آبی و زرد برگزاری مراسم مذهبی با رعایت پروتکلهای بهداشتی قابل انجام است و در مناطق نارنجی و قرمز هم این امر ممنوع خواهد بود.
رییس جمهوری در انتها اظهار نمود: البته در مورد شبهای قدر با عنایت به این که ما در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا همچنان فرصت برای تصمیم گیری داریم، هنوز جمع بندی نهایی را مشخص نکردیم و در ایام آتی با عنایت به وضعیت انتشار کرونا در کشور - که امیدواریم سخت و دشوار نشود - درباره آن هم اعلام نظر خواهیم کرد.
منبع:

1400/01/14
13:21:21
5.0 / 5
915
تگهای خبر: خرید , درمان , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است