آلمان، فرانسه و ایتالیا هم واكسن آسترازنكا را تعلیق كردند

آلمان، فرانسه و ایتالیا هم واكسن آسترازنكا را تعلیق كردند به گزارش مستر لمون چندین کشور اروپایی دیگر تزریق واکسن کرونای آسترازنکا را به حالت تعلیق درآوردند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، تعداد رو به افزایشی از کشورهای اروپایی- همچون آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا- روز دوشنبه استفاده از واکسن کروناویروس آسترازنکا را به دلیل گزارش بروز لختگی خون خطرناک در بعضی از دریافت کنندگان واکسن به حالت تعلیق درآوردند و این درحالیست که شرکت داروسازی آسترازنکا و تنظیم کنندگان دارویی بین المللی همچنان مدعی هستند که تزریق این واکسن عامل خطرسازی نیست.
واکسن آسترازنکا فقط یکی از سه واکسنی است که در قاره اروپا مورد استفاده قرار گرفته است. اما نگرانی های فزاینده در مورد اثربخشی این واکسن یک عقبگرد دیگر در برنامه واکسیناسیون اتحادیه اروپا است که با کمبودها و موانع دیگری روبرو شده و از برنامه واکسیناسیون در انگلیس و ایالات متحده بسیار عقب است.
آژانس مقررات دارویی اتحادیه اروپا خواهان برگزاری جلسه ای برای روز پنجشنبه شد تا نظرات و یافته های کارشناسان در مورد واکسن کروناویروس و تصمیم گیری در مورد اقدامات لازم بررسی شود.
وزیر بهداشت آلمان هم اظهار داشت که تصمیم برای تعلیق تزریق واکسن آسترازنکا به سفارش تنظیم کننده واکسن این کشور گرفته شده است که خواهان تحقیقات بیشتر در مورد گزارش هفت مورد لختگی خون در دریافت کنندگان این واکسن شده است.
"امانوئل ماکرون" رئیس جمهور فرانسه هم اظهار داشت: حداقل تا عصر روز سه شنبه تزریق واکسن کرونای آسترازنکا متوقف خواهد شد.
ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و اسلوونی هم تزریق این واکسن را به حالت تعلیق درآورده اند. دانمارک، ایرلند، تایلند، هلند، نروژ، ایسلند، کنگو و بلغارستان هم از دیگر کشورهایی هستند که پیش از این تزریق واکسن را متوقف کرده بودند. هم اکنون انگلیس و کانادا از تزریق این واکسن حمایت کرده اند.
به گزارش مستر لمون به نقل از ژاپن تودی، شرکت داروسازی آسترازنکا ادعا کرده است: ۳۷ مورد گزارش لختگی خون در بیشتر از ۱۷ میلیون تزریق کننده واکسن در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و انگلیس ثبت شده است و شواهدی در خصوص اینکه این واکسن باعث افزایش ریسک لختگی خون می شود وجود ندارد.
منبع:

1399/12/26
13:37:16
0.0 / 5
756
تگهای خبر: برنامه , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است