بروز مشكلات شنوایی در یك چهارم از جمعیت جهان تا ۲۰۵۰

بروز مشكلات شنوایی در یك چهارم از جمعیت جهان تا ۲۰۵۰ به گزارش مستر لمون سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخطار داد که تا سال ۲۰۵۰ میلادی از هر چهار نفر در جهان یک نفر به مشکلات شنوایی گرفتار خواهد شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت امروز (سه شنبه) در اطلاعیه ای اخطار داد که تا سال ۲۰۵۰ از هر چهار نفر در جهان یک نفر مشکلات شنوایی پیدا خواهد نمود و خواهان سرمایه گذاری بیشتر در امر پیشگیری و درمان این عارضه شد.
در این گزارش که نخستین گزارش جهانی با مبحث بررسی مشکلات شنوایی است آمده است: این درحالیست که میتوان از بروز خیلی از عوامل و مشکلات زمینه ایِ این عارضه نظیر عفونت ها، بیماری ها و عارضه های مادرزادی جلوگیری کرد.
در این گزارش تاکید گردیده است که هم اکنون از هر پنج نفر در جهان یک نفر گرفتار مشکلات شنوایی است.
هرچند در این گزارش اخطار داده شده است: امکان دارد تعداد افراد کم شنوا طی سه دهه آینده بیشتر از ۱.۵ برابر شود و از ۱.۶ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲.۵ میلیارد نفر برسد.
از میان ۲.۵ میلیارد نفر، شرایط ۷۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ به اندازه ای وخیم خواهد بود که به شکلی از درمان نیاز پیدا کنند و این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۳۰ میلیون نفر بوده است. بیشتر افزایش آماری که پیشبینی شده به علت روند جمعیتی است.
همینطور در این گزارش تاکید شده است: یکی از عوامل اصلی در بروز مشکلات شنوایی عدم دسترسی به روشهای درمانی و مراقبتی بخصوص در کشورهای کم درآمد است و متخصصان بسیار کمی برای درمان آنان وجود دارد. در صورتی که نزدیک به ۸۰ درصد افراد کم شنوا در چنین کشورهایی زندگی می کنند اما بیشتر آنان کمک لازم را دریافت نمی کنند.
در این گزارش آمده است که حتی در کشورهای ثروتمند با امکانات بهتر هم، دسترسی به روش های درمانی و مراقبتی در این حوزه اغلب نابرابر است.1399/12/12
21:09:30
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: بیماری , درمان , زندگی , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است