وزیر بهداشت در پیامی عنوان كرد؛

نقش مددكاران اجتماعی در كاهش عوارض روانی پاندمی كووید ۱۹

نقش مددكاران اجتماعی در كاهش عوارض روانی پاندمی كووید ۱۹ به گزارش مستر لمون وزیر بهداشت، در پیامی به مناسبت روز مددکاری اجتماعی اظهار داشت: نقش مددکاران اجتماعی در کاهش عوارض روانی اجتماعی ناشی از پاندمی کووید 19 انکار ناپذیر است.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، سعید نمکی در پیام روز مددکار ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امیر مؤمنان حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز ملی مددکاری اجتماعی، یکی از با اهمیت ترین رسالت های مددکاران اجتماعی را ترمیم عوارض ناشی از فاصله اجتماعی در بین گروه های مختلف همچون گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت در دوران شیوع ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: این مهم مستلزم بهره گیری از راهکارهای جدید و خلاقانه در حیطه اجتماعی است. متن پیام به شرح زیر است:

از گذشته بشر درگیر مشکلات مختلفی بوده و همیشه تلاش نموده تا بوسیله همبستگی و مشارکت اجتماعی بر این مشکلات فائق آید. از سال گذشته، جهان و به تبع آن کشور ما با گونه خاصی از این مشکلات مواجه گردید. پاندمی کرونا، برنامه ریزان حوزه اجتماعی را با چالش های جدی درباب مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، تنظیم ارتباطات اجتماعی و ارائه خدمات روانی اجتماعی، در تمامی حیطه ها مواجه ساخت. در این دوران فشار فزاینده بیماری و تبعات ناشی از آن بر کادر بهداشتی درمانی کشور انکار ناپذیر بوده است. مشکلاتی همچون افزایش چشم گیر بیماران بستری، نگرانی های مراجعین، کمبود مقطعی نیروی انسانی و تخت بیمارستانی خصوصاً در شهرهای با شیوع بالا، مبتلا شدن ارائه دهندگان خدمت در سیستم بهداشت و درمان، فشارهای روانی اجتماعی فزاینده ناشی از طولانی شدن زمان پاندمی و بروز چندین موج، تحت تأثیر قرار گرفتن روابط خانوادگی و اجتماعی خصوصاً برای افرادی که در معرض مستقیم بیماری بوده اند، مدیریت گروه های لطمه پذیر اجتماعی همچون افراد بی خانمان و… همه و همه سیستم را بطور غیرقابل پیش بینی با چالش مواجه کرد. در این میان مددکاران اجتماعی بعنوان نیروهای متخصص در زمان بحران ورود مؤثری در کاهش عوارض روانی اجتماعی ناشی از این پاندمی داشته اند. حمایت روانی اجتماعی از بیماران و خانواده های ایشان بوسیله برقراری ارتباط و پیگیری مشکلات بعد از بهبود و رفع انگ های اجتماعی، کاهش عوارض روانی اجتماعی ناشی از فشار کاری بر پرسنل، جلب مشارکت داوطلبین و مدیریت کمک های خیرین، ارائه خدمت در حیطه نقاهتگاه ها و بهره گیری از ظرفیت همراه سراها در استفاده کادر درمان همچون خدمات مددکاران اجتماعی در مقابله با کووید ۱۹ بوده است. یکی از الزامات دوران پاندمی کرونا رعایت فاصله اجتماعی جهت پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بوده است. این فاصله اجتماعی به خودی خود بسیاری عوارض و پیامدها را خصوصاً در حیطه روانی اجتماعی برای مردم در سطوح مختلف به وجود آورده است که به اعتقاد اینجانب یکی از با اهمیت ترین رسالت های مددکاران اجتماعی ترمیم عوارض ناشی از فاصله اجتماعی در بین گروه های مختلف همچون گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت است. که این مهم مستلزم بهره گیری از راهکارهای جدید و خلاقانه در حیطه اجتماعی خواهد بود. در خاتمه با تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امیر مؤمنان حضرت علی (ع) و همین طور گرامیداشت روز ملی مددکاری اجتماعی، سلامتی و توفیق بیش از پیش شما یاوران نظام سلامت را در یاری رسانی و توانمندسازی گروه های هدف، از درگاه ایزد پاک خواستارم.


منبع:

1399/12/05
23:58:25
0.0 / 5
1075
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است