همزمان با سراسر كشور؛

واكسیناسیون مقابل كرونا در استان مركزی شروع شد

واكسیناسیون مقابل كرونا در استان مركزی شروع شد مستر لمون: مرکزی واکسیناسیون مقابل بیماری کووید 19 همزمان با سراسر کشور در بیمارستان امیرالمومنین اراک شروع شد.


علی علیمحمدی سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک امروز ۲۱ بهمن در حاشیه تزریق نخستین دوز واکسن کرونا در بیمارستان امیرالمومنین اراک به ایسنا اظهار داشت: برای مرحله اول ۲۰۰ دز واکسن کووید ۱۹ که وارداتی از کشور روسیه است در دو نوبت برای ۱۰۰ نفر از پرسنل آی سی یو و مراقبت های ویژه بیمارستان های استان که ریپپرال هستند و خدمات درمانی کرونا ارائه می دهند در نظر گرفته شده که تزریق دوز اول امروز استارت خورد و سه هفته آتی نیز دوز دوم تزریق می شود.
وی اضافه کرد: امروز تزریق واکسن برای ۱۰۰ نفر از پرسنل شاغل در بخش های مراقبت های ویژه شامل پرستاران، متخصصان بیهوشی و سایر پزشکانی که در این بخش ارائه خدمات می کنند، انجام می شود.
علیمحمدی درباب میزان اثربخشی این واکسن اظهار داشت: برمبنای مقالاتی که در ژورنال لنست چاپ شده اثربخشی این واکسن به میزان ۹۱.۶ درصد تایید شده است.
وی درباب وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کرونا اظهار نمود: متاسفانه آمار و شواهد نشان میدهد که احتمال درگیری با پیک چهارم وجود دارد و از آنجاکه اثربخشی رفتار ویروس مستقیما تابعی از رفتار مردم و جامعه است هرگاه موضوع را جدی گرفتیم موفق شدیم جلوی انتشار ویروس را بگیریم و هر زمان عادی انگاری کردیم شاهد پیک شدید بودیم.
علیمحمدی اضافه کرد: هر پیکی که رخ می دهد نسبت به پیک قبلی، هم میزان انتشار وسیع تر می شود و هم قدرت درگیری نسبت به پیک قبلی افزایش می یابد و نگرانی این است که با جهش های زیادی که ویروس در هر پیک از خود نشان میدهد شاهد درگیری بیشتر مردم با این بیماری باشیم.
وی درباب وضعیت بستری و مرگ و میر بیماران کرونائی اظهار داشت: این هفته نسبت به هفته قبل به اندازه مختصری افزایش بستری داشته ایم که این مسئله در مورد آمار مرگ و میر هم مشاهده می شود ولی این شرایط نشان میدهد که باید بیش از گذشته رعایت پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار داده و تا زمانی که تمامی افراد جامعه مقابل این بیماری واکسینه شوند مراقبت های تاکید شده را اجرائی نماییم.
علیمحمدی اضافه کرد: هنوز غالب سن مبتلاشدن در استان ۳۰ تا ۳۹ سال و سن مرگ و میر بالای ۸۰ سال است.
منبع:

1399/11/21
23:48:15
0.0 / 5
651
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است