گزارش انجمن قلب اروپا؛

نرخ بالای فیبریلاسون دهلیزی در كشورهای ثروتمند اروپایی

نرخ بالای فیبریلاسون دهلیزی در كشورهای ثروتمند اروپایی مستر لمون: نتایج یک تحقیق نشان میدهد در ثروتمندترین کشورهای اروپایی نرخ مرگ و میر ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی در مقایسه با کشورهای کم ثروت تر بالاتر است و این نرخ مرگ و میر به سرعت درحال افزایش است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، این مطالعه همینطور نشان داد که زنان مبتلا به این بیماری بیشتر از مردان مبتلا به این بیماری می میرند.
محققان معتقدند که تفاوت آماری بین کشورها می تواند ناشی از شاخص های سبک زندگی، مانند افزایش چاقی و مصرف الکل در کشورهای ثروتمندتر باشد، یا به این خاطر باشد که به علت درمان های بهتر برای سایر بیماری ها مانند سرطان، تعداد بیشتری از افراد مسن به علت بیماری های قلبی یا سیستم گردش خون مانند فیبریلاسیون دهلیزی می میرند.
فیبریلاسیون دهلیزی وضعیتی است که در آن قلب با ریتم غیرطبیعی و اغلب به سرعت می تپد. این عارضه یکی از رایج ترین اختلالات تپش قلب است که می تواند منجر به سکته مغزی و نارسایی قلبی شود.
تیمی از محققان داده های مطالعه جهانی در مورد بروز مرگ و میر ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی بین ۱۹۹۰ و ۲۰۱۷ در ۲۰ کشور اروپایی را بررسی کردند.
آنها به اختلاف قابل توجهی در مورد میزان مرگ و میر در میان کشورها پی بردند. همینطور مشخص شد بروز فیبریلاسیون دهلیزی به صورت مداوم در مردان بیشتر از زنان در همه کشورها در طول دوره مطالعه بود.
بالاترین نرخ مرگ و میر در ثروتمندترین کشورها در اتریش، دانمارک و سوئد بود. سوئد بالاترین میزان مرگ و میر را برای زنان و مردان داشته است: ۹ نفر در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر از جمعیت در سال ۲۰۱۷.
پروفسور «مارکوس سیکل»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در اینباره می گوید: «نسبت مرگ و میر به موارد فیبریلاسیون دهلیزی در اروپا با گذشت زمان بهبود نیافته است و در خیلی از کشورهای اروپایی، علیرغم پیشرفت های آشکار در درمان و مراقبت، در واقع در حال افزایش می باشد. به عقیده ما تفاوت در شیوه های زندگی در کشورهای ثروتمند اروپای غربی، جایی که عوامل خطر مانند چاقی، مصرف الکل و بی تحرکی نسبت به کشورهای کمتر ثروتمند اروپای شرقی شیوع بیشتری دارد.»
وی در ادامه می افزاید: «از نظر ما دومین عامل مهم این است که بیماران در کشورهای ثروتمند امکان دارد از بیماری های دیگر مانند بیماری ایسکمیک قلبی و سرطان به اندازه کافی زنده بمانند و سپس تسلیم بیماری هایی شوند که درمان موفقیت آمیز آنها دشوارتر است: نارسایی قلبی در ارتباط با فیبریلاسیون دهلیزی یکی دیگر از این موارد است.»


منبع:

1399/11/09
12:29:48
0.0 / 5
1020
تگهای خبر: بیماری , چاقی , درمان , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است