رییس كمیسیون بهداشت مجلس:

وزیر بهداشت دولت سیزدهم باید به اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه سلامت متعهد باشد

وزیر بهداشت دولت سیزدهم باید به اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه سلامت متعهد باشد مرکزی رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر بهداشت دولت آینده باید متعهد به اجرای سیاست های ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری در حوزه سلامت باشد.


حسینعلی شهریاری ششم بهمن ماه در جریان سفر به شهرستان زرندیه و در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان ۳۲ تختخوابی امام رضا(ع) شهرستان زرندیه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مجلس یازدهم طبق فرموده مقام معظم رهبری، مجلسی انقلابی است و کمیسیون بهداشت و درمان به دنبال پیگیری و تحقق قوانین و سیاست های بر زمین مانده ابلاغی از جانب رهبر انقلاب در حوزه سلامت است.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون در نظر داشت که با آغاز فعالیت مجلس این امر را دنبال کند، اما این مهم به علت شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد، اظهار داشت: بطور قطع هر فردی که در دولت سیزدهم بعنوان وزیر بهداشت انتخاب گردد باید نسبت به اجرای این قوانین که در برنامه ششم توسعه کشور جای داشته و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت است، تعهد بدهد.
شهریاری تنها راه تأمین عدالت در سلامت را تحقق قانون و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت: این روزها به علت شیوع کرونا، مباحث در ارتباط با تأمین واکسن و وضعیت بیماری در کشور همچون برنامه های روتین کمیسیون است که مورد پیگیری است.
وی در مورد فعالیتهای مجمع خیرین سلامت کشور ضمن اشاره به کمک بیشتر از هشت هزار میلیارد تومانی خیرین در زمینه ساخت و ساز و اقدامات فیزیکی در حوزه بهداشت و درمان و سلامت، اظهار داشت: سیاست مجمع تنها کار فیزیکی نیست و باید در زمینه پیشگیری ورود کند تا مانع بیماری مردم و تحمیل هزینه های سنگین به سیستم بهداشت و درمان شویم.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اضافه کرد: ۵۶ مجمع خیرین در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی مستقل، استقرار دارند و سیاست افزایش مشارکت زنان و جوانان هم مدنظر است. طی دو سال گذشته بانوان بسیاری جذب شده اند و البته زنان با علاقه و پشتکار بیشتری وارد عرصه می شود، از طرفی جذب جوانان هم دنبال می شود و نباید به سمتی حرکت کرد که افراد در سنین بالا به سمت کار خیر ترغیب شوند بلکه باید کار خیر را از جوانی شروع کرد.
وی ضمن اشاره به ساخت ۱۰۰ پایگاه اورژانس جاده ای و بین راهی با مشارکت مجمع خیرین سلامت در کشور که در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: بهره برداری از این پروژه باعث ارتقای سطح خدمات، شتاب در امدادرسانی به مصدومین سوانح ترافیکی و تقویت ایمنی جاده ها خواهد شد.
شهریاری با اشاره به اینکه بر مبنای آمارها سالانه حدود ۱۷ هزار نفر جان خویش را در جاده های کشور از دست می دهند که ایجاد و افزایش پایگاه های اورژانس جاده ای برای تسریع در امدادرسانی به حوادث ترافیکی لزوم دارد، اظهار نمود: از آغاز شیوع کرونا در کشور تابحال افزون بر ۳۰۰ نفر از مدافعان سلامت جان خویش را در راه خدمت به مردم از دست داده اند و ضروریست این شهیدان و خانواده های آنان در جهت تداوم آرمان های انقلاب اسلامی تکریم شوند.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، در این آیین نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: انتظار می رفت که ساوه و زرندیه به علت همجواری با تهران وضعیت بهتری در حوزه بهداشت و درمان داشته باشند، اما در خیلی از زمینه ها به لحاظ فیزیکی، نیروی انسانی و کادر درمان درگیر مشکلاتی هستند.
حجت الاسلام محمد سبزی بیان نمود: درمانگاه در شهرستان ها وجود دارد، اما به لحاظ کارکرد درمانی مردم گلایه دارند و عمدتا نیروهای طرحی مشغول به کار هستند که پس از دریافت تخصص شهرستان را ترک می کنند. توقع می رود که وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۰ نگاه ویژه ای به ساوه و زرندیه داشته باشند چونکه بعد از پیروزی انقلاب هنوز بیمارستان دولتی در ساوه راه اندازی نشده و بودجه در نظر گرفته شده برای شهرستان هم چهار میلیارد تومان است که بسیار ناچیز است. مسلما با چنین ارقامی باید سال ها منتظر ساخت بیمارستان دولتی در ساوه باشیم.
وی افزود: بیمارستان امام رضا(ع) در زرندیه با تلاشهای بسیار راه اندازی شده و وضعیت خوبی دارد، اما درخواست مردم آسیابک و مامونیه درمانگاه است و امیدواریم که درمانگاه و کلینیک های تخصصی با حضور نیروهای متخصص به صورت شبانه روزی فعال باشند.1399/11/07
13:29:26
0.0 / 5
902
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است