در گزارش مستر لمون مطرح شد؛

ساخت و تجهیز بیمارستان دامغان به بودجه ۱۴۰۰ نرسید

ساخت و تجهیز بیمارستان دامغان به بودجه ۱۴۰۰ نرسید به گزارش مستر لمون نماینده دامغان در مجلس با انتقاد از عدم اختصاص اعتبارات تاسیس و تجهیز بیمارستان دوم این شهرستان در بودجه 1400، اظهار داشت: وقت کشی و سنگ اندازی علت اصلی این کمبود است.علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مشکلات بهداشت و درمان دامغان، بیان کرد: این شهرستان در دوران کرونا تنها با یک بیمارستان به مردم خدمات درمانی می داد که این امر سبب می شد بیماران کرونا و دیگر بیماران همگی از یک در رفت و آمد داشته باشند، اشاره کرد: دامغان به واقع نیازمند بیمارستان دوم است.
وی با اعلان اینکه وجود یک بیمارستان در دامغان جوابگو نیست، اضافه کرد: پس از پیگیری و ملاقات با وزیر بهداشت و درمان و ستاندن مجوز اولیه ساخت و تجهیز بیمارستان رضایی بعنوان دومین بیمارستان دولتی دامغان انجام شد اما سنگ اندازی و وقت کشی های بسیار، هزینه های مذکور را در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ قرار نداد و به سال بعد موکول کرد.
نماینده دامغان در مجلس با اعلان اینکه برای تجهیز بیمارستان رضایی دو مجموعه تجهیزات پزشکی همچون سی تی اسکن، رادیوگرافی، اکو کاردیوگرافی، اکسیژن ساز، دستگاه دیالیز و… تحویل داده شد، اظهار داشت: ۱۵ میلیارد تومان هزینه برای حل مسائل و مشکلات فنی این بیمارستان از وزارت بهداشت و درمان ستاندن شده است.
علیزاده برمی با اعلان اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ بسته و هزینه های کامل ساخت و تجهیز بیمارستان دوم دامغان در آن لحاظ نشده است، اظهار داشت: انتظار است مسئولان توجه بیشتری به حوزه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشند.
به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دامغان دارای یک بیمارستان است و در دوران کرونا این امر مشکلاتی را همراه داشت از طرف دیگر انتقادات تند نماینده دامغان به دانشگاه علوم پزشکی سمنان موجب شد تا پیشنهاد تجهیز باردیگر بیمارستان رضایی که سابقاً در دامغان فعال بوده، داده شود.
همچنین دانشگاه علوم پزشکی سمنان معتقد می باشد از لحاظ جمعیتی و تعداد تخت بیمارستانی دامغان به بیمارستان دوم نیاز ندارد اما مردم و مسئولان دامغانی که پیک تردد بیماران کرونائی را از نزدیک دیدند، چنین عقیده ای ندارند.


منبع:

1399/10/14
19:20:15
0.0 / 5
996
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است