زالی عنوان كرد؛

شرایط تهران هنوز ناپایدار است

شرایط تهران هنوز ناپایدار است به گزارش مستر لمون فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار داشت: شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است وبازگشایی های شتابزده می تواند سبب تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، علیرضا زالی، در مورد وضعیت بیماری کرونا در تهران، تصریح کرد: خوشبختانه آمار حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.
وی، عدد مولد پایه در تهران را ۱.۳ اعلام نمود و اضافه کرد: شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است و بازگشایی های شتابزده می تواند سبب افزایش شیوع بیماری و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود.
زالی، عدم فاصله گذاری اجتماعی و حمل و نقل عمومی را دو عامل خطر مهم در افزایش شیوع و انتقال کووید ۱۹ برشمرد و خاطرنشان کرد: فضاهای مسقف و بدون تهویه مناسب با حضور بیشتر از ۱۵ نفر همچون کانون های خطر بیماری محسوب می شوند.
وی بعنوان یکی از مداخلات مهمی که هرچه سریع تر باید انجام پذیرد به افزایش ناوگان اتوبوسرانی و واگن های مترو اشاره نمود که می تواند به صورت قابل ملاحظه ای میزان سرایت بیماری را کم کند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت در ادامه اظهار داشت: از شنبه شرایط تهران بعنوان شهر نارنجی تلقی می شود اما باید توجه داشت که بعضی از محدودیت ها مثل حضور حداکثر ۵۰ درصد کارکنان، تعطیلی برخی مشاغل گروه سه و چهارم، عدم اجرای مراسم و برنامه های تجمعی آیینی کماکان پابرجا می باشد.
زالی خواهان نگاه ویژه ستاد ملی کرونا به تهران شد و اظهار داشت: تهران گرانیگاه کنترل بیماری کووید ۱۹ است و بدون شک کنترل این بیماری در کشور بدون مهار و پیشگیری از طغیان آن در تهران امکان پذیر نمی گردد.
وی بر ضرورت اجرای برنامه های راهبردی برای کنترل بیماری نظیر عدم حضور افراد در مجامع غیرضروری، ارائه خدمات مدنی و شهری به صورت الکترونیکی تصریح کرد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه و هوشمند انجام می شود.
زالی در ادامه خواهان رفع چالش های استان تهران در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شد و ابراز امیدواری کرد تا آخر سال شاهد افزایش بیشتر از ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران و همینطور تکمیل و فعال سازی بخشی از ۲۷۰ پروژه بهداشتی مغفول مانده در تهران برای ارتقای ارائه خدمات بهداشتی باشیم.


منبع:

1399/09/14
12:28:50
5.0 / 5
817
تگهای خبر: برنامه , بیماری , خدمات , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است