روحانی:

فشار حداكثری به پایان راه خود رسیده است

فشار حداكثری به پایان راه خود رسیده است به گزارش مستر لمون رئیس جمهور اظهار داشت: همه علامت ها در دنیای امروز نشان داده است كه دنیا فهمیده،  فشار حداكثری جواب نمی دهد و فشار حداكثری دوران پایانی خویش را طی می كند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (پنج شنبه) در مراسم افتتاح ۱۵۵۰ طرح آموزشی، تربیتی و رفاهی در سراسر کشور همراه با سه طرح بیمارستانی، با اعلان اینکه خوشحالم که در سی و دومین هفته از افتتاح های مهم امروز، شاهد افتتاح پروژه های بسیار مهم در بخش آموزش و پرورش و سلامت بودیم، اظهار داشت: افتتاح های امروز ما از لحاظ فرهنگی بسیار اهمیت داشت. همه ما می دانیم پیشرفت کشور و حتی استقلال و امنیت ملی کشور در سایه آموزش فرزندان ما است.
وی اضافه کرد: فرزندان ما باید در کلاس های درس علم و مهارت را بیاموزند و با اصول اخلاقی و تربیتی آشنا گردند. همین طور باید با فرا گرفتن فرهنگ دینی و ملی، مسیر آینده خودرا بیابند.
رئیس جمهور اشاره کرد: مدرسه جایگاه بسیار بااهمیتی است و معلمان نقش بسیار بزرگی دارند. امروز شاهد آن بودیم که هزار و ۵۵۰ پروژه آموزشی و تربیتی راه اندازی شد که به مفهوم اهتمام دولت به مساله آموزش و پرورش است. اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام نمودند روزانه ۸.۵ میلیارد تومان برای زیربنای آموزش و توسعه و تکمیل این پروژه ها دولت هزینه می کند، به مفهوم آنست که دولت اهمیت خاصی برای آموزش و پرورش قائل است.
روحانی گفت: اینکه امروز دیگر مدرسه های خشتی و گلی نداریم همه نشان دهنده این است که علم و تربیت برای ما مهمست.
وی اشاره کرد: در زمینه رفاهی هم از ۱۸۰ مرکز رفاهی به ۴۰۴ مرکز رفاهی رسیدیم که رشد بیش از دو برابری را نشان میدهد. ما به روحیه معلمان اهمیت می دهیم و مردم شاهد هستند که کوشش های گسترده ای را برای ترمیم حقوق معلمان انجام داده ایم.
رئیس جمهور با اشاره به افزایش حقوق معلمان، اظهار داشت: اینکه امروز حقوق معلمان در هفت سال اخیر بیش از ۴ برابر افزایش داشته است نشان میدهد که ما به اهمیت آموزش و پرورش واقفیم. البته معلمان ما همیشه با عشق کار کرده اند. در آموزش و پرورش عدالت برای ما بسیار اهمیت دارد و معتقدیم روستایی و شهری، دختر و پسر همه باید از آموزش عمومی یکسان و رایگان استفاده کنند.
روحانی اضافه کرد: آموزش و پرورش فرهنگ یکسان جامعه را می سازند و باعث وحدت فرهنگی می شوند که خود برای وحدت، انسجام و امنیت ملی بسیار مهمست.
وی افزود: از شروع دولت تاکید ما بر این بود که از آموزش حافظه محور برگردیم به آموزش پژوهش محور و امروز این تحول را شاهدیم و معتقدیم باید این مسیر را ادامه دهیم تا فرزندان این جامعه کتابخوان و محقق تربیت شوند. از طرف دیگر باتوجه به توسعه دیجیتال، باید سواد دیجیتالی را به فرزندانمان آموزش دهیم.
رئیس جمهور همین طور با اشاره به پروژه های افتتاح شده در حوزه بهداشت و درمان، گفت: سلامت جزو افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است. تحولی که دولت در این دو دوره در حوزه سلامت ایجاد کرده، بی سابقه است. این تحولات در روستاها، شهرها و سراسر کشور رخ داده و متخصصان ما از مرکز به بخش های مختلف رفتند. امروز مردم آسان تر به پزشکان و متخصصان دسترسی دارند.
روحانی با اشاره به طرح تحول سلامت، اضافه کرد: از سال ۹۳ طرح تحول سلامت را شروع کردیم و قدم به قدم پیش آمدیم تا به امروز رسیدیم و شاهد هستید که تنها امروز حدود ۸۱۶ تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم و همانطور که وزیر بهداشت گفتند تا اردیبهشت ماه حدود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی دیگر افتتاح می شود.
وی اشاره کرد: در کل دولت یازدهم و دوازدهم باتوجه به بازسازی و افتتاح بخش های مختلف پزشکی بیش از دو برابر کل تخت های بیمارستانی تاریخ ایران در دولت یازدهم و دوازدهم تخت بیمارستانی افتتاح شده است. یعنی کل تاریخ ایران را تا سال ۹۲ محاسبه کنید و از سال ۹۲ تا به امروز مجموعه تخت های افتتاح شده و بازسازی شده را کنار هم بگذاریم می بینیم که به بیش از دو برابر گذشته رسیده ایم که کار بسیار عظیمی است.
رئیس جمهور با تقدیر و تشکر از زحمات پزشکان و کادر بهداشت و درمان، اظهار داشت: ما هر چه تخت و بیمارستان بسازیم و تجهیزات و امکانات بیاوریم، تا پزشک دلسوز و عاشق و متخصصان مشتاق کشور نباشند به نتیجه نمی رسیم. امروز یکی از افتخارات ما این است که در دانش و اقدامات پزشکی جزو کشورهای پیشرفته دنیا هستیم.
روحانی افزود: خیلی از افراد از کشورهای پیشرفته و مختلف جهان برای درمان و عمل جراحی به کشور ما سفر می کنند. این مهم تنها به سبب ارزان بودن خدمات بهداشتی و درمانی نیست که البته بسیار ارزان تر از سایر کشورهاست، بلکه به خاطر اطمینان و اعتماد بیشتری است که به کادر درمانی ایران دارند.
وی اشاره کرد: در دوره کرونا روزهای بسیار سختی بر کشور ما گذشت. از کادر وزارت ما تا تک تک بیمارستان ها تلاش گسترده ای را انجام دادند. خیلی از آنهایی که از این بیماری شفا یافته اند در سایه تلاش و مجاهدت کادر درمان کشور بوده است که از آنها تشکر و در مقابل آنها تواضع می کنم. همین طور به شهدای بزرگشان درود می فرستم و برای آنها که در راه مقابله با کرونا به این بیماری مبتلا شده اند، آرزوی سلامت دارم.
رئیس جمهور اظهار داشت: ان شاءالله با کمک و یاری از این کووید ۱۹ عبور خواهیم کرد و با هدایت رهبری و همدلی از تحریم عبور خواهیم کرد. همه علامت ها و نشانه ها در دنیای امروز از اروپا گرفته تا آمریکا نشان میدهد که دنیا فهمیده فشار حداکثری جواب نمی دهد و فشار حداکثری دوران پایانی خودرا طی می کند و مردم ما در سایه استقامت و ایستادگی، کام شیرین تلاش هایشان را شاهد خواهند بود.


منبع:

1399/08/22
20:23:22
5.0 / 5
1302
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است