سخنگوی وزارت بهداشت:

كرونا آخرین بحران نخواهد بود

كرونا آخرین بحران نخواهد بود به گزارش مستر لمون سخنگوی وزارت بهداشت به نقش روابط عمومی ها در اعتماد سازی میان مردم اشاره نمود و اظهار داشت: كرونا جایگاه روابط عمومی را در دنیا به همه نشان داد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، سیما سادات لاری، بامداد چهارشنبه در شانزدهمین دوره سمپوزیم بین المللی روابط عمومی ایران، گفت: کرونا جایگاه روابط عمومی را در دنیا به همه نشان داد.
وی اضافه کرد: مردم هنگامی که موضوعی را با حواس پنج گانه خود لمس نکنند، اقناع سازی مشکل ساز می شود و بنا بر این ارتباطات مقوله پیچیده ای است که پیچیدگی ویروس کرونا نیز آنرا پیچیده تر کرده است.
لاری اظهار داشت: شایعات زمانی شکل می گیرد که اطلاعات علمی و نادرستی به جامعه تزریق شود و در این میان نقش روابط عمومی ها مؤثر است که مطالب را با دقت و صراحت در جامعه عنوان کنند بطوریکه سبب تزریق اعتماد سازی درست در عروق جامعه شود و این کار باید به درستی و هوشمندی صورت گیرد.
سخنگوی وزارت بهداشت اشاره کرد: رسانه ها و روابط عمومی ها، رسالت بزرگی دراین زمینه دارند و چیزی یک شبه درست نمی گردد و باید در این رابطه و در جهت اعتمادسازی مردم اقدامات ویژه ای صورت گیرد.
وی بیان کرد: بحران کرونا آخرین بحران نخواهد بود و باید از آن درس بگیریم. چونکه اعتماد بین مردم و حکومت مهمست و اعتماد مخاطب را باید از قبل داشته باشیم تا بتوانیم از آن در بحران ها استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت علاوه بر نقش پیشگیری درباب اطلاع رسانی گسترده، اقدامات خوبی با رسانه ها داشته است. جهان امروز با گذشته متفاوت می باشد و باید طرحی نو درانداخت.
لاری اشاره کرد: امیدواریم این سمپوزیوم نتیجه خوبی داشته باشد تا بتوانیم طرحی نو برای اقناع مردم راه اندازی نماییم و با تغییر نگرش بتوانیم در رفتار مردم نیز تغییر ایجاد نماییم.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: زمانی روابط عمومی می تواند بگوید کار خودرا به خوبی انجام داده که اعتماد سازی و تغییر باور و تغییر رفتارعموم را شاهد باشیم.


منبع:

1399/08/21
14:11:47
5.0 / 5
959
تگهای خبر: وزارت بهداشت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است