رئیس سازمان تداركات پزشكی اعلام كرد؛

تشریح وضعیت توزیع انسولین در داروخانه های هلال احمر

تشریح وضعیت توزیع انسولین در داروخانه های هلال احمر رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر، اظهار داشت: باتوجه به افزایش دو تا چهار درصدی مراجعات به داروخانه های هلال احمر برای دریافت انسولین، نیاز به افزایش سمهیه انسولین داریم.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، حسن صفاریه، ظهر پنج شنبه در گفتگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر درباب وضعیت توزیع انسولین در داروخانه های هلال احمر، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر کشور مجموعاً ۳۷ داروخانه در سطح کشور دارد و امسال مراجعات برای دریافت انسولین دو تا چهار برابر افزایش یافته است اما سهمیه دریافتی هلال احمر که از طرف معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی تامین می شود، افزایشی نداشته است.
وی افزود: البته هم اکنون درخواست افزایش تخصیص سهمیه انسولین به هلال احمر را داده ایم و امیدواریم این درخواست پذیرفته شود. با این وجود همکاران من در تلاشند تا انسولین به میزان کافی به جامعه هدف مدنظر برسد.
صفاریه اظهار داشت: یکی از راهکارها برای دسترسی بیماران نیازمند انسولین این است که ۹۹ درصد تحویل انسولین به بیماران بوسیله سیستم بیمه ای و تأیید آنلاین بیمه ای صورت گیرد. با این شیوه انسولین به آسانی به دست بیماران می رسد.
رئیس سازمان تدارکات پزشکی کشور درباب سهمیه هلال احمر برای انسولین اشاره کرد: تا حالا نسبت به سال قبل تغییری در میزان تخصیص سهمیه انسولین نداشته ایم اما با این وجود این دارو به دست بیماران رسیده است. اما قسمتی از این انسولین برای بیماران با نسخ آزاد است که معاونت غذا و دارو در حال راه اندازی سامانه جدیدی است که تقاضای نسخ آزاد برای انسولین نیز پوشش داده شود.
وی افزود: جامعه افراد مبتلا به دیابت در کشور تغییری نکرده اما تفاوت نرخ دارو در کشور ما و کشورهای همسایه در میزان کمبود انسولین در هفته های گذشته مؤثر بوده است اما با سامانه جدید سازمان غذا و دارو مشکل کمبود انسولین خصوصاً برای بیماران با نسخ آزاد حل می شود.
صفاریه درباب دریافت انسولین از داروخانه های هلال احمر توضیح داد: بیماران می توانند با دفترچه بیمه همراه با مهر پزشک معالج به داروخانه های هلال احمر مراجعه کنند و داروهای خودرا تحویل بگیرند. هم اکنون بمشکل ما بیماران دارای نسخ آزاد هستند که امیدواریم این مشکل حل شود.
رئیس سازمان تدارکات پزشکی کشور اظهار داشت: مشکل دیگر لزوم افزایش سهمیه انسولین به داروخانه های هلال است که برای این منظور نیز باید منتظر پاسخ معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی باشیم.
وی درباب امکان خدمات غیرحضوری به بیماران اشاره کرد: زیرساخت های تحویل غیرحضوری دارو به بیماران موجود است و تدابیر آن نیز انجام شده است و می توانیم این سرویس را به بیماران ارائه دهیم.
وی درباب تولید انسولین بیان کرد: هم اکنون قسمتی از انسولین مورد نیاز کشور در داخل کشور تولید می شود و بخشی نیز وارداتی است که هر دو بخش خوشبختانه قدری تقویت شده است. کنترل قاچاق معکوس انسولین و نظارت بر نحوه توزیع آن، مشکلات کمبود را حل خواهدنمود.
صفاریه گفت: البته همیشه در فاصله بین تحویل دارو، یک یا دو روز کمبود دارو در کشور ایجاد می شود اما با افزایش سهمیه این مشکل نیز حل خواهد شد. رئیس سازمان تدارکات پزشکی کشور درباب وجود ماسک و اقلام بهداشتی پیشگیرانه از کرونا توضیح داد: محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده و ماسک ها به وفور در داروخانه های هلال احمر موجود است و مردم به آسانی می توانند تهیه کنند.

1399/08/16
13:12:21
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: برنامه , بیمه , پزشك , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است