یك مقام مسئول:

وزارت بهداشت روزانه به ۴ میلیون ماسك نیاز دارد

وزارت بهداشت روزانه به ۴ میلیون ماسك نیاز دارد به گزارش مستر لمون مدیركل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف كنندگان با اشاره به اینكه وزارت بهداشت روزانه به ۴ میلیون ماسك نیاز دارد، اظهار داشت: گشت مشترك نظارت بر توزیع ماسك در داروخانه ها انجام می شود.به گزارش مستر لمون به نقل از وزارت صمت، اسماعیل مهدی پور با اشاره به برنامه برگزاری گشت مشترک نظارت بر توزیع ماسک در داروخانه ها، تصریح کرد: نیاز وزارت بهداشت روزانه ۴ میلیون ماسک است.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره وضعیت تأمین ماسک کشور و نظارت بر توزیع این محصول بهداشتی در ایام کرونایی در بازار، اضافه کرد: با عنایت به تصمیماتی که اتخاذ شده، وظیفه تأمین، توزیع و عرضه انواع ماسک از آغاز شهریور ماه به سازمان حمایت محول شده است.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما پیگیری برای تأمین مواد اولیه بخصوص متبلون برای تولید ماسک است که باید در حداقل زمان ممکن در اختیار واحدهای مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار بگیرد.
مهدی پور اضافه کرد: در تفاهم های انجام شده وظیفه توزیع چه در مراکز درمانی و چه در داروخانه های سراسر کشور به سازمان غذا و دارو محول شده است. همینطور لیست واحدهای منتخب به شرکت های تأمین کننده مواد اولیه هم ارسال شده تا بر مبنای اولویت مواد اولیه در اختیار آنها قرار بگیرد.
به گفته مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت، متناسب با تولیدات هر یک از این شرکت ها مواد اولیه مورد احتیاج به صورت روزانه در اختیار این گروه قرار می گیرد و اطلاعات آنان در سامانه جامع تجارت ثبت می شود.
مهدی پور با تاکید بر اینکه تابحال مشکلی برای تأمین مواد اولیه وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت محموله ها را تحویل گرفته و الان این اقلام را از راه دانشگاه های علوم پزشکی بین مراکز درمانی و داروخانه ها توزیع می نماید و با عنایت به اهمیت فرآیند توزیع، مسئولیت این کار بر عهده شرکت های پخش تحت نظر وزارت بهداشت قرار گرفته و ما صرفا وظیفه تأمین مواد اولیه و ثبت در سامانه جامع تجارت را بر عهده داریم.
قطع سهمیه مواد اولیه شرکت های متخلف
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: بر مبنای درخواستی که وزارت بهداشت از سازمان حمایت داشته است؛ این نهاد تعداد دو میلیون ماسک برای پوشش دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی، یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماسک برای داروخانه ها و ۲۰۰ هزار ماسک برای مراکز پزشکی نیاز دارد که مجموع آن به ۴ میلیون ماسک می رسد.
به گفته این مقام مسئول متناسب با این نیاز مواد اولیه مورد نیاز تأمین شده تا فرآیند تولید ادامه پیدا کند.
وی اظهار داشت: هر کدام از شرکت های تولیدکننده اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند و یا آنرا به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل ندهند، سهمیه متعلق به آنان قطع می شود و پرونده آنها به مراکز قضائی ارسال خواهد شد و البته از طرفی واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.
مهدی پور اضافه کرد: با عنایت به لزوم نظارت بر داروخانه ها و وظیفه ذاتی و قانونی سازمان غذا و دارو برای نظارت بر داروخانه ها، گشت مشترک سازمان غذا و دارو، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت شروع شد تا داروخانه هایی که سود خرده فروشی را رعایت نمی کنند مورد ارزیابی قرار بگیرند و در نتیجه با مراکز خاطی برخورد خواهد شد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت خاطرنشان کرد: ما اعلام آمادگی کرده ایم تا این گشت ها تا هر زمانی که احتیاج باشند، ادامه پیدا کند و داروخانه هایی که در این شرایط سخت، تخلف کرده باشند و حقوق مردم را ضایع کنند، به شدت مورد برخورد قرار می گیرند. این گشت ها با محوریت سازمان غذا و دارو شروع شده و تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.


منبع:

1399/07/20
14:38:09
5.0 / 5
1276
تگهای خبر: برنامه , پزشك , تولید , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است