شاخص های در رابطه با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری آلزایمر

شاخص های در رابطه با افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری آلزایمر باآنكه تابحال روش درمانی برای مقابله با بیماری آلزایمر عرضه نشده است اما محققان به دنبال فهم بهتر شاخص های اثرگذار بر افزایش ریسك مبتلا شدن به بیماری آلزایمر هستند.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های خود به شاخص های خطرزای گوناگونی دست پیدا کرده اند که امکان دارد خطر مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را بالا برند.

سایت inverse در گزارشی به بعضی از شاخص های موثر در بروز و جلوگیری از این بیماری اشاره کرده است:

سطح تحصیلات: پایین بودن میزان تحصیلات با افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری آلزایمر مرتبط می باشد. نتایج مطالعاتی که در گذشته انجام گرفته نشان داده است هر چه فرد مدت زمان بیشتری را صرف کسب علم و تحصیل کند کمتر در معرض مبتلا شدن به زوال عقل قرار دارد.

انجام فعالیتهای مغزی: شواهد نشان داده است فعال نگه داشتن مغز به جلوگیری از زوال عقل کمک می نماید. فعالیتهایی از قبیل حل کردن جدول مغز را تحریک و ارتباط میان سلول های مغز را تقویت می کند.

فشار خون بالا در میانسالی: سلامت قلب و مغز در ارتباط با یکدیگر هستند. نتایج بررسی های انجام شده از آن حکایت می کند فشار خون بالا در دوران میانسالی با خطر مبتلا شدن به آلزایمر مرتبط می باشد. بیماری قلبی در مبتلایان به فشار خون بالا بر تأمین خون و مواد مغذی مورد نیاز مغز تأثیر می گذارد.

دیابت: بررسی ها از آن حکایت می کند دیابت با خطر مبتلا شدن به بیماری آلزایمر مرتبط می باشد. بیماری دیابت باعث می شود تا بدن قادر به تولید مطلوب انسولین نباشد. این تغییرات می تواند روش ارتباط سلول های مغزی و عملکرد حافظه را تحت تأثیر قرار دهد.

شاخص توده بدنی: بالا بودن شاخص توده بدنی (BMI) در افراد کمتر از ۶۵ سال با افزایش ریسک مبتلا شدن به زوال عقل مرتبط می باشد. نتایج تحقیقات نشان می دهد شاخص توده بدنی بین ۱۸.۵ و ۲۴.۹ در افراد کمتر از ۶۵ سال خطر مبتلا شدن به زوال عقل را می کاهد.

ضربه به سر: وارد شدن ضربه به سر در گذشته فاکتور خطرزا بشمار می رود و طبق شواهد چنین حوادثی به بروز بیماری زوال عقل کمک می نماید.

منبع:

1399/06/09
12:32:44
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: بیماری , تولید , حافظه , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است