معاون درمان وزارت بهداشت:

كودكان و جوانان حلقه انتقال كرونا هستند

كودكان و جوانان حلقه انتقال كرونا هستند مستر لمون: معاون درمان وزارت بهداشت، لطمه پذیرترین گروه ها و بیشترین مرگ و میر بیماران كرونایی را مربوط به سالمندان و افراد با بیماری های زمینه ای دانست.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، اظهار داشت: پزشکان ایرانی از فرهیخته ترین پزشکان منطقه و دنیا هستند و از نظر توانمندی و مهارت نیروی انسانی در حوزه سلامت مشکلی نداریم اما در حوزه زیرساخت ها، ضعف هایی داریم.
وی افزود: میزان تخت بیمارستانی در ایران به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۱.۷ تخت است، اما در کشورهای اروپایی بیشتر از ۶ و در ژاپن ۱۳ تخت بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت است.
جان بابایی افزود: فکر نکنیم بیماری کرونا تمام شده است. برخی کشورها بودند که ابتدا وجود موارد بیماری را انکار می کردند اما پس از دو سه هفته گرفتار شدند و کشورهایی هستند که آمار کرونا در آنها چندین برابر ایران است اما آمار آنها شفاف و صادقانه بیان نمی گردد.
معاون درمان وزارت بهداشت اشاره کرد: مهم ترین هدف ما در کنترل بیماری کرونا باید کاهش مرگ و میر باشد، چون لطمه غیر قابل جبرانی است.
وی افزود: برای بیماری های ویروسی یا باید واکسن تولید شود و یا ویروس ضعیف شده و تغییر ساختار دهد تا کنون هیچ درمان دارویی قطعی برای کرونا کشف نشده و فقط دو داروی ارزان قیمت سبب کاهش مرگ و میر بیماران می شود اما عامل اصلی در کاهش مرگ و میر بیماران در بیمارستان ها، نیروی انسانی است.
جان بابایی اشاره کرد: اپیدمی کرونا در یک کشور همانند یک مامور بود که نقاط قوت و لطمه پذیر ما و همه نظام های سلامت کشورها را نشان داد و باید در فرصت پیش رو، نقاط لطمه پذیر را جبران نماییم. البته باید مراقبت نماییم تا تجمعات و مراسم ها، مدیریت شود و در فضاهایی مانند زندان ها، مراکز نگهداری سالمندان و بهزیستی ها، مراقبت بیشتری نماییم.
وی اشاره کرد: لطمه پذیرترین گروه ها و بیشترین مرگ و میر بیماران کرونا مربوط به سالمندان و افراد با بیماری های زمینه ای است اما کودکان و جوانان حلقه انتقال کرونا هستند که باید از همه این گروه ها، مراقبت نماییم. حوزه بهداشت باید خیلی وقت بگذارد که شرایط موجود، حفظ شود و بیماریابی در همه مناطق همچون روستاها و محلات و با بهره گیری از همه پتانسیل ها، تقویت شود.


منبع:

1399/05/31
20:25:21
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است