رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

پرداخت هزینه كرونا به دارندگان بیمه تكمیلی

پرداخت هزینه كرونا به دارندگان بیمه تكمیلی به گزارش مستر لمون طبق اعلام رئیس كل بیمه مركزی، كسانی كه بیمه درمان تكمیلی دارند در صورت مبتلا شدن به كرونا می توانند هزینه های پزشكی خویش را دریافت نمایند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری که به صورت وبینار برگزار گردید در ارتباط با وضعیت پرداخت بیمه به بیماران کرونایی توضیحاتی عرضه کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به توافقی که در ارتباط با تأمین هزینه درمان بیماران کرونایی صورت گرفته است اظهار داشت که مقرر شد کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت مبتلا شدن به کرونا، هزینه های پزشکی خویش را دریافت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در جریان کرونا اظهار داشت: بیمه مرکزی در اسفندماه ۴۶۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت برای تسریع درمان بیماران کرونایی پرداخت کرده است.

سلیمانی افزود: برای این که بتوانیم بخشی از مشکلات کرونا را حل نماییم شرکت های بیمه برای پوشش ویژه این بیماری در چارچوب طرح های بیمه عمر اعلام تمایل کرده و ما هم از آن استقبال کرده ایم.

آخرین خبر از خسارت هواپیمای اوکراینی

اما رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت تعیین خسارت و پرداخت بیمه هواپیمای ساقط شده اوکراینی در دیماه سال قبل اظهار داشت که با عنایت به این که این مورد هیچ ارتباطی به شرکت های بیمه ایرانی نداشت ما اصلا ورود نکردیم.

وی اضافه کرد: مبحث بیمه و خسارت هواپیمای اوکراینی بین دو طرف ایران و اوکراین است و با عنایت به این که توسط شرکت های بیمه اوکراین و بیمه اتکایی اروپایی بیمه شده است هیچ ارتباطی به صنعت بیمه ما نداشته و تعهدی در این رابطه نداریم.
سرانه ۷۱۰ هزار تومانی بیمه در ایران

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه به وضعیت بیمه در کشور هم اشاره داشت و اظهار داشت: سرانه حق بیمه در ایران ۷۱۰ هزار تومان است و با عنایت به این که این رقم به صورت میانگین در کشورهای پیشرفته به ۸۱۸ دلار می رسد که ما فاصله بسیاری با آن داریم.

وی همینطور با اشاره به این که میزان ریسک تحت پوشش در کشور حدود ۵۰۰ میلیارد دلار است، افزود: حدودا تمامی پروژه ها و ریسک ها توسط شرکت های اتکایی و بیمه گر مستقیم و حتی بیمه مرکزی تحت پوشش قرار دارد و امیدواریم توزیع ریسک به شرکت های خارجی را باردیگر شروع نماییم.

سلیمانی درباره وضعیت بیمه های زندگی هم خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۴ میلیون نفر تحت پوشش بیمه های زندگی قرار دارد که ۱۴.۷ درصد از پرتفوی کل صنعت بیمه را تشکیل می دهد. این در شرایطی است که ما به دنبال ایجاد صندوق بازنشستگی خصوصی هستیم تا افراد بتوانند در کنار صندوق های بیمه الزامی در صندوق های بیمه خصوصی هم عضو شوند.

منبع:

1399/05/20
22:44:47
5.0 / 5
1829
تگهای خبر: بیماری , بیمه , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است