همكاری یك شتابدهنده با صندوق نوآوری برای توسعه بازار استارتاپ های حوزه سلامت

همكاری یك شتابدهنده با صندوق نوآوری برای توسعه بازار استارتاپ های حوزه سلامت به گزارش مستر لمون یكی از شتاب دهنده های فعال در حوزه تجاری سازی فناوری از هم سرمایه گذاری با صندوق نوآوری و شكوفایی وارد همكاری شد تا زمینه ای برای توسعه فناوری تا رسیدن به بازار برای استارتاپ ها فراهم آورد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا آرین عقیلی، مدیرعامل یکی از شتاب دهنده ها با تاکید بر اینکه فعالیت ما در زمینه شتاب دهنده تجاری سازی فناوری های نو متمرکز است، اظهار داشت: برای توسعه کسب و کار با استفاده از شیوه های سنتی به این حوزه ورود کردیم؛ اما پس از درگیر شدن با جزئیات و مواجهه با فرآیند تبدیل شدن یک دانش به محصول صنعتی متوجه شدیم که فرایند تجاری سازی فناوری های جدید، متدولوژی و چارچوب های عملیاتی متفاوتی را می طلبد. بر همین مبنا هسته مرکزی شرکت را بروزرسانی و چگونگی پیشرفت پروژه را بر مبنای متدولوژی دنیا یاد گرفتیم.
وی افزود: کار ما از تلاش جهت راه اندازی یک مجموعه دانش بنیان بزرگ صنعتی در حوزه مواد اولیه دارویی آغاز شد، اما بعد به سمت شتاب دهی ورود به بازار ایده های نوآورانه حرکت کردیم. این دانش مورد استقبال دوستان در واحدهای پژوهشی قرار گرفت چون که اکوسیستم برای رساندن یک ایده یا دانش به محصول تجاری و تصاحب بازار به این دانش نیاز دارد.
عقیلی با اشاره به مدل تجاری این شتاب دهنده اظهار داشت: ما به ازای خدماتی که به یک تیم فناور عرضه می دهیم که می تواند شامل بخشی از هزینه های ساخت نمونه اولیه و انجام آزمون های بالینی هم باشد، در بخشی از درآمد آینده آن شرکت در چارچوب همکاری دو طرف شریک می شویم.
مدیرعامل این شتاب دهنده با اشاره به اینکه ۱۵ استارتاپ در حوزه سلامت و علوم زیستی در سبد این شتاب دهنده حضور دارند، اظهار نمود: این استارتاپ ها شامل سه استارتاپ در حوزه مهندسی بافت، سه استارتاپ در حوزه غذاهای فراسودمند و پروبیوتیک ها، دو استارتاپ در حوزه درمان سرطان یا نانو تارگتینگ تراپی سرطان، دو استارتاپ در حوزه زخم پوش‎ها، یک استارتاپم واد اولیه دارویی و همینطور دو استارتاپ در زمینه مباحث کرونا یعنی محلول ضدعفونی کننده گیاهی بدون الکل و محلولی نانویی و آنتی ویروس می شود.
وی در مورد خدمات گرنت (تحقیق و توسعه) در صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: شتابدهی به تحقیق و توسعه با نگاه تجاری سازی، به خدمت جدید گرنت در صندوق نوآوری و شکوفایی که بسیار هوشمندانه عمل می کند نیاز داشت و جای این خدمت در اکوسیستم نوآوری بسیار خالی بود که این صندوق در این حوزه اقدام نموده است.
عقیلی در مورد تعاملات شتاب دهنده پرتقال با صندوق نوآوری و شکوفایی هم اظهار داشت: یکی از طرح های همکاری ما در چارچوب هم سرمایه گذاری از راه صندوق زیست فناوری و صندوق پرشین داروی البرز بعنوان ناظر خواهد بود که پس از دریافت مصوبه، کار شروع خواهد شد. علاوه بر آن برای ثبت پتنت یکی از شرکت ها از راه صندوق نوآوری اقدام کردیم و از خدمات صندوق برای حضور در نمایشگاهی در فرانسه بهره برده ایم. تسهیلات صندوق نوآوری خوب است اما هیچ گاه داعیه مطالبه گری از اکوسیستم و صندوق نوآوری و شکوفایی را نداشته ایم و بیشتر به حمایت معنوی نیاز داریم.1399/05/05
15:12:24
5.0 / 5
2095
تگهای خبر: خدمات , دارو , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است