ظفرقندی در نشست خبری مجازی:

لزوم بازبینی روش های مقابله با كرونا

لزوم بازبینی روش های مقابله با كرونا به گزارش مستر لمون رئیس كل سازمان نظام پزشكی ایران، خواهان ایجاد عزم ملی در مقابله با كرونا شد و اظهار داشت: دولت باید به وظیفه خودش كه اولویت قرار دادن سلامت است، عمل كند.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به تشریح وضعیت کرونا در کشور پرداخت. وی با عنوان این مطلب که کادر درمان در خط مقابله با کرونا شبیه رزمندگان دفاع مقدس ۵ ماه است شبانه روز در حال نبرد هستند و احتیاج به روحیه دارند، اظهار داشت: پویش ملی «همدلی بامدافعان سلامت» گام بزرگی است که بدین منظور طراحی شده و با هماهنگی که با دفتر مقام معظم رهبری شده است هفته آینده با بیانات مجازی ایشان عملاً تجلیل از کادر درمان طی ماه پیش رو رقم خواهد خورد. وی ادامه داد: همینطور در حال هماهنگی با سایر سران قوا هم هستیم تا آنها هم در این پویش مشارکت نمایند. ظفرقندی افزود: مردم ایران صاحب اصلی این پویش هستند و شعار «جان ما ایران ما»، با نماد سیمرغ درمانگر درست به همین خاطر انتخاب گردید. وی اظهار داشت: این پویش ملی، از اول مرداد آغاز و تا روز پزشک و روز داروساز ادامه خواهد داشت و از شهدا و مدافعان سلامت تجلیل خواهد شد. رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به شهادت ۱۴۰ تن از نیروهای مدافع سلامت شامل پزشک و پرستار، اظهار داشت: باید تسهیلات لازم برای بیمارستان هایی که در حوزه کرونا خدمت عرضه می دهند، فراهم گردد. ضمن اینکه باید از جامعه پزشکی که در حوزه کرونا خدمت می کنند، حمایت قانونی به عمل آید.
ظفرقندی با اشاره به اینکه تخت های اشغال شده کرونا رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: بیمارستان فقط مختص رسیدگی به بیماران کرونا نیست، ازاین رو بیمارستان ها در بخش خصوصی و دولتی با عنایت به ظرفیت بیماران را پذیرش می کنند. البته وزارت بهداشت در حال برنامه ریزی است تا مشخص نماید چند درصد بیمارستان ها و کدام بیمارستان ها باید بیماران کرونایی را پذیرش کنند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اینکه هیچ داروی قطعی تا امروز برای کووید ۱۹ تایید نشده است، اضافه کرد: دارویی مثل «رمدسیویر» نتایج خوبی داشته است، اما تجویز داروهایی که در فارماکوپه نیستند، نباید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: تعداد زیادی از اعضای پزشکی و کادر درمان گرفتار بیماری شده اند که این مورد سبب کمبود پزشک شده است و برخی شهرها از ما درخواست کرده اند که از پزشکان داوطلب درخواست نماییم وارد صحنه شوند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اینکه حمایت خیرین و نهادهای مدنی به بیمارستان ها و مردم باید ادامه یابد، اظهار نمود: باید واقعیت بیماری را برای مردم بازگو کرده و اصل و اساس مهار این بیماری در حمایت مردم نهفته است.
وی اضافه کرد: در مورد بازگشایی ها باید پروتکل های ابلاغی تغییر کند به صورتی که سه اصل مهم در خصوص اینکه چقدر بازگشایی ها در آلوده کردن موثر است، چقدر لزوم اقتصادی دارند و اینکه چقدر امکان تعطیلی آنها وجود دارد، مدنظر قرار گیرد و با این اصول هر منطقه ارزیابی شود و تعلیق فعالیت موقت به صورت سیال صورت گیرد و در مورد بازگشایی ها به طور هوشمند وارد عمل شویم.
ظفرقندی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده پزشکان از کارتخوان، اظهار داشت: زیرساخت لازم برای برقراری ارتباط با سازمان امور مالیاتی فراهم نبود، هماهنگی لازم در استان ها و تهران انجام شد که کارتخوان ها در مطب ها قرار گیرد و این هماهنگی در حال انجام می باشد.


منبع:

1399/04/25
00:13:06
5.0 / 5
2248
تگهای خبر: برنامه , بیماری , پزشك , دارو
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است