افزایش ۳ و نیم برابر زباله های عفونی در تهران بعد از شیوع ویروس كرونا

افزایش ۳ و نیم برابر زباله های عفونی در تهران بعد از شیوع ویروس كرونا رئیس ستاد مقابله با كرونای تهران با اعلان اینكه میزان زباله های عفونی از زمان شیوع ویروس كرونا پنج برابر شده است، اظهار داشت: در تهران قبل از این 2000 تن زباله بیمارستانی جمع آوری می شد كه در بحث كرونا این رقم به 7000 تن یعنی 3.5 برابر تناژ بالا رفته است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در حاشیه مراسم رونمایی از خودرو های جدید جمع آوری زباله که با حضور شهردار تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداری تهران درباب مدیریت پسماند و صیانت از سلامت آحاد شهروندان، اظهار داشت: مطالعه میدانی نشان میدهد که در حوزه مدیریت پسماند رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی انجام شده به شکلی که پسماندها بعنوان کانونی برای شیوع بیماری های عفونی قلمداد نشده این در حالیست که در سایر بخش های دنیا یکی از کانون های شیوع انباشت پسماندها شمرده می شود.
وی افزود: از طرف دیگر مدیریت خوب حوزه پسماند در شهر تهران باعث شده که قلیل ترین میزان مبتلاشدن باوجود این که کارگران این حوزه در خط مقدم مقابله قرار دارند را شاهد باشیم در حقیقت بطور کلی خدمات شهری در تهران بعنوان افرادی که در خط اول مقابله با کرونا هستند معدل ابتلای بسیار پایینی دارند و در این عرصه بسیار ممتاز عمل کردند و توانستند به خوبی از پرسنل خود صیانت کنند.
زالی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که میزان زباله های عفونی از زمان شیوع ویروس کرونا پنج برابر ظرفیت شده است اضافه کرد: در تهران ۲۰۰۰ تن زباله بیمارستانی جمع آوری می شد که در بحث کرونا این رقم به ۷۰۰۰ تن یعنی ۳.۵ برابر تناژ افزوده شد. از طرف دیگر تفکیک در مبدا و دخالت در مقصد نیز با بهره بردن از ۱۵ هزار نیروی خدماتی در پشت این ماجرا محقق شده است که لازم است از شهرداری و کارکنان آن برای این مساله قدردانی نماییم.
وی افزود: با تدابیری که در ستاد مقابله با کرونا اتخاذ شد ظرفیت تفکیک زباله بیمارستانی در بیمارستان ها افزایش پیدا کرد و در شهرداری تهران نیز تدابیر خوبی برای جمع آوری این زباله ها اتخاذ شد بطور میانگین هر تخت بیمارستانی ۳.۵ تا ۵ کیلوگرم زباله دارند که درصدی از آن عفونی است در حقیقت همه زباله های بیمارستانی عفونی قلمداد نمی شوند.
وی با اشاره به تزریق ۴۰ دستگاه خودروی حمل زباله بیمارستانی که به صورت هوشمند امروز به ناوگان مدیریت پسماند شهر تهران اضافه شده است اظهار داشت: این سیستم کاملا هوشمند و قابل ردیابی است همین طور افرادی که با این ماشین ها کار می کنند تبحر بیشتری در جمع آوری این زباله ها دارند در نهایت این زباله ها در سلول جداگانه ای دفع خواهند شد.
رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران افزود: سیستم هوشمندی که امروز شاهد رونمایی آن بودیم بخش زیادی از نگرانی ها را رفع می کند و مدیریت هوشمند پسماند را اداره می کند، به شکلی که رضایت مندی بیمارستان ها در حوزه جمع آوری سریع تر زباله های عفونی را به همراه دارد. امیدوارم به نقطه ای برسیم که با بهره بردن و توسعه این سیستم بتوانیم زباله های عفونی تولید شده منازل را به شکلی بهداشتی جمع آوری نماییم.
زالی اشاره کرد: در ماه های اخیر درآمدهای اختصاصی شهرداری تهران افت جدیدی داشته و از طرف دیگر برخی هزینه ها نیز به آن تحمیل شده است هزینه هایی همچون ضد عفونی دستگاه های میانی که به صورت میانگین روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول برای ضد عفونی آن نیاز است پس لازم است برای شهرداری تهران ستاد مقابله با کرونا بودجه ای را اختصاص دهد که ما این مساله را در ستاد مطرح کردیم و امیدواریم این امر محقق شود.1399/04/23
20:42:55
5.0 / 5
2108
تگهای خبر: بیماری , تولید , خدمات , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است