رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران:

واكسن ایرانی كرونا تا 2 ماه آینده وارد فاز انسانی می شود

واكسن ایرانی كرونا تا 2 ماه آینده وارد فاز انسانی می شود به گزارش مستر لمون رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران اظهار داشت: فاز اولیه آزمایشگاهی واكسن كرونا انجام شده و تا ۲ ماه آینده آزمایش و تزریق انسانی آن صورت خواهد گرفت.جلیل کوهپایه زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در سطح بین المللی تحقیقات زیادی بر روی واکسن انجام شده است، اظهار نمود: در کشور ما هم بیشتر از ۱۰ گروه بر روی تولید واکسن کرونا تحقیق می کنند که فعلاً دو گروهشان بیشتر از بقیه کار را پیش برده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: ترکیبات واکسن چند فاز دارد و نوع واکسن ها هم با یکدیگر متفاوت است؛ برخی واکسن ها برای ویروس های ضعیف کشته شده است، برخی دیگر از آنها ترکیبات نوترکیب ویروسی است و برخی هم امکان دارد با متدهای جدیدی ساخته شود.
کوهپایه زاده افزود: پیشبینی ما این است که ایران تا فصل پاییز و یا اوایل زمستان بتواند به نمونه هایی از واکسن کرونا که قابل استفاده در سطح بین الملل هم باشد، برسد.
وی اضافه کرد: البته امکان دارد این واکسن ها وارداتی هم بشود که بسته به زمان دارد و پیشبینی های وزارت بهداشت در این خصوص در حال انجام می باشد. اما اگر بتوانیم به تولید واکسن در ایران دست یابیم، برای کشور ارزش افزوده بالاتری خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: دو گروه محقق در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال کار بر روی تولید واکسن هستند که هم اکنون فاز اولیه آزمایشگاهی آن انجام شده و به اتمام رسیده است و تقریباً تا یکی دو ماه آینده تزریق و آزمایش انسانی آن صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: در صورت موفقیت آمیز بودن این مراحل واکسن به تولید انبوه خواهد رسید.


منبع:

1399/04/19
15:55:04
5.0 / 5
2243
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است