افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی تهران در ایام اخیر

افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی تهران در ایام اخیر به گزارش مستر لمون مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: در ایام اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا با افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یك ماه گذشته رو به رو بوده ایم.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا صدرالدین علیپور اضافه کرد: هم اکنون نیز ۵۰ خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله های عفونی را برعهده دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تجربه موفق این سازمان در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در ماه های گذشته و همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود ۷۰ تن به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آنها عفونی تلقی و در سایتی مجزا دفن می شدند، کار بسیار دشواری بود.

وی افزود: با وجود سختی کار سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به
خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی ۱۵۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع آوری و دفن کند. همین مورد هم سبب شد در اوج شیوع ویروس هیچ دغدغه ای از طرف مسئولان و مردم در مورد پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اعلان اینکه تجربه سخت کرونا، لزوم نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، اظهار داشت: در ماه های گذشته بوسیله رایزنی با پیمانکاران آنها را مجاب کردیم باوجود نوسانات ارزی ۴۰ دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی کنند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این دفعه به موضوع نصب سیستم جلوگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران بگفته علیپور مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار می شود.
منبع:

1399/04/17
23:42:45
5.0 / 5
2441
تگهای خبر: سایت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است