فوق تخصص بیماری های عفونی مطح كرد

انتشار مطالب غیرعلمی درباره واكسن ها خیانتی بزرگ به سلامت مردم

انتشار مطالب غیرعلمی درباره واكسن ها خیانتی بزرگ به سلامت مردم به گزارش مستر لمون یك فوق تخصص بیماری های عفونی، ضمن مردود خواندن اطلاعات جعلی كه به تازگی درباره واكسن ها و مضرات آن در شبكه های مجازی انتشار یافته اظهار داشت: مردم اطلاعات علمی را باید از وزارت بهداشت كسب كنند.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، علوی با اشاره به این که مهم ترین و نخستین اقدام برای کنترل بیماری های عفونی پیشگیری است اظهار نمود: به صورت کلی در هرجامعه ای پیشگیری مقدم بر درمان است. وی ادامه داد: از نخستین روزهای انتشار ویروس کووید ۱۹ تلاش مجموعه کادر درمان و بهداشت کشور، کنترل این پاندمی است.

فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم، لزوم توجه به پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را خواهان شد و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع تر نتایج تحقیقات در جهت کشف واکسن و یا داروی مؤثر منتشر شود. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از تلاش شبانه روزی دانشمندان سراسر دنیا برای کشف واکسن مؤثر کووید ۱۹ اطلاع داد و ضمن انتقاد از سفارش های افراد غیر کارشناس در فضای مجازی تصریح کرد: اظهار نظر افراد غیر متخصص، بدون داشتن هیچ سابقه علمی درباره نحوه استفاده از واکسن ها می تواند سبب نگرانی و تشویش افکار عمومی شود.

علوی ضمن انتقاد از انتشار مطالب غیر علمی درباره استفاده از انواع واکسن ها توضیح داد: انتشار این مطالب یک خیانت بزرگ به سلامت شهروندان به حساب می آید.

فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم، درباره نحوه توزیع واکسن ها هم توضیح داد: آزمایشات بسیار گسترده ای از مرحله تولید تا توزیع واکسن ها صورت می گیرد و هر دارویی که به بازار عرضه می شود دستاورد سال های سال تحقیق، بررسی و مطالعه است.

وی خاطرنشان کرد: هر واکسنی که به بازار عرضه می شود دارای پیشینه و تجربیات علمی است ازاین رو تمامی عوارض و مزایای واکسن ها به صورت کاملاً علمی در قالب پروتکل های سازمان جهانی بهداشت به مردم عرضه می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تصریح کرد: علاوه بر مسؤلان و متخصصان داخلی تمامی نهادها، سازمان ها و پزشکان بین المللی هم نحوه تولید و توزیع واکسن ها را رصد می کنند تا در این چرخه هیچ گونه مشکل و یا مساله ای ایجاد نشود.

به گفته علوی، مرگ و میری که به دنبال عدم واکسیناسیون اتفاق می افتد به مراتب تبعات سنگین تری به دنبال خواهد داشت و می تواند سلامت جامعه را تهدید کند.

فوق تخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم ضمن مردود خواندن اطلاعات نادرست و جعلی که اخیراً درباره واکسن ها و مضرات آن در شبکه های مجازی انتشار یافته تصریح کرد: مردم صرفا اطلاعات علمی و دقیق را باید از مراجع رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کنند و هیچگاه توجهی به مطالب غیر علمی از جانب سودجویان و افراد غیر متخصص نداشته باشند.منبع:

1399/04/09
13:33:53
5.0 / 5
2280
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است