مطالعه جدید نشان می دهد؛

بیماری كولیت روده ریسك زوال عقل را بیشتر می كند

بیماری كولیت روده ریسك زوال عقل را بیشتر می كند مستر لمون: مطالعه جدید نشان میدهد افراد مبتلا به بیماری التهاب روده در معرض مبتلاشدن به زوال عقل قرار دارند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، بیماری التهاب روده شامل بیماری کولیت روده و بیماری کرون روده است. هر دو سبب التهاب مزمن در دستگاه گوارشی می شوند که ناشی از حمله اشتباه سیستم ایمنی است.
در مطالعه جدید بیش از ۱۹ هزار مرد بزرگسال مشخص شد افراد مبتلا به التهاب روده دو برابر بیشتر با احتمال ابتلاء به زوال عقل در طول ۱۶ سال مواجه بودند. همین طور این گروه از افراد به طورمیانگین ۷ سال زودتر بیماری شأن تشخیص داده می شود.
دکتر «بینگ ژانگ»، سرپرست تیم تحیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این زمینه می گوید: «یک احتمال این است که برخی شاخصهای سبک زندگی وجود چنین رابطه ای را توضیح می دهند.»
تحقیق دیگری نشان داده است که بیماران مبتلا به التهاب روده در معرض ریسک بالاتر بیماری پارکینسون قرار دارند. شواهد آزمایشگاهی نشان میدهد فرآورده های متابولیکی که توسط باکتری های روده خاموش می شوند می توانند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارند.
به گفته پژوهشگران، یک احتمال دیگر این است که التهاب مزمن روده به خودی خود زیربنای رابطه بین التهاب روده و زوال عقل است.
یافته های این مطالعه مبتنی بر گزارشات پزشکی ۱۷۴۲ بیماری تایوانی مبتلا به التهاب روده با سن ۴۵ سال به بالا بود.
در مجموع ۵.۵ درصد بیماران التهاب روده در طول ۶ سال مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند درحالیکه تنها ۱.۴ درصد گروه کنترل مبتلا به زوال عقل شدند.


منبع:

1399/04/06
11:52:30
5.0 / 5
2877
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است