یافته محققان سوئدی؛

داروی كاهش كلسترول باعث بهبود میكروبیوم های روده می شود

داروی كاهش كلسترول باعث بهبود میكروبیوم های روده می شود محققان پی بردند كه رابطه آشكاری بین بهبود میكروبیوم های روده و یكی از متداول ترین گروه داروهای كاهنده كلسترول معروف به استاتین ها وجود دارد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دانشمندان قبلاً دریافته اند که بین میکروبیوم های روده و انواع بیماری های قبلی و بیماری های در رابطه با متابولیسم رابطه وجود دارد. حال مطالعه جدید محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان داده است افرادی که داروهای استاتین مصرف می کنند میکروبیوم های روده شأن بهبود می یابد.
مکانیسم مستقیم این رابطه هنوز مشخص نشده است. «فردریک باکد»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بسیار جالب است که یک دارو می تواند میکروبیوم های روده را تغییر دهد. زمان به ما نشان خواهد داد که آیا استاتین ها بر باکتری های روده به صورت مستقیم تاثیر می گذارند یا اینکه این داروها با تاثیر بر سلول های ایمنی و روده به بهبود میکروبیوم های روده کمک می کنند.»
در این پروژه، بیشتر از ۲۰۰۰ اروپایی با شرایط مختلف بیماری قلبی عروقی و متابولیکی به طوردقیق مورد بررسی قرار گرفتند.
میکروبیم های روده به چندین گروه اصلی تقسیم می شوند که در میان افراد متفاوت هستند. یکی از این گروه ها Bact۲ هستند که از لحاظ تعداد و ترکیب، باکتری های کمتری دارند.
میکروب های فاقد Bact۲ شامل باکتری های ضد التهابی مانند Faecalibacterium هستند که یکی از تأثیرات شأن، تقویت سیستم ایمنی بدن است.
Bact۲ در بیماران مبتلا به بیماری روده التهابی، ام اس و افسردگی بسیار شایع است.
در مطالعه فعلی، محققان دریافتند این گروه از باکتری ها در افراد چاق (۱۸ درصد) در مقایسه با افراد با وزن نرمال (۴ درصد) شایع تر هستند.
در مجموع، این یافته ها حاکی از ایجاد انواع جدید روش های درمانی در اینده خواهد بود که در آن، از داروها برای تغییر میکروبیوم های روده استفاده می شود.


منبع:

1399/03/30
12:48:38
5.0 / 5
2264
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است