تاكید WHO بر اهمیت اجرای سفارش های این سازمان برای مهار كرونا

تاكید WHO بر اهمیت اجرای سفارش های این سازمان برای مهار كرونا به گزارش مستر لمون دبیركل سازمان جهانی بهداشت به كشورها سفارش كرده است كه هنگام اتخاذ و اجرای پاسخ های مقابله ای خود به همه گیری كروناویروس سفارش های این سازمان بهداشت عمومی را در نظر بگیرند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در ژنو اعلام نمود: کشورهایی که مطابق دستورالعمل های قبلی این سازمان به مدیریت شیوع بیماری کووید-۱۹پرداخته اند، هم اکنون "در وضعیت بهتری" از سایرین قرار دارند.
آدهانوم با تاکید بر اینکه اگر رهبران دولت ها زودتر اقدامات مهار ویروس را برای کنترل شیوع اتخاذ می کردند، بعضی از شیوع ها شدت کمتری داشتند، اشاره کرد: هنگامی که سازمان جهانی بهداشت حدود 4 ماه قبل اعلام وضعیت اضطراری جهانی کرد، تنها ۸۲ مورد مبتلا شدن در ۱۸ کشور خارج از چین شناسایی شده بود و هیچ مرگ و میر ناشی از کرونایی در این ۱۸ کشور گزارش نشده بود.
وی با اشاره به این که کشورها می توانستند پروتکل هایی را برای رسیدگی بموقع به همه گیری کرونا بعد از انتشار این اعلامیه اجرا کنند، اشاره کرد: جهان باید با دقت به هشدارهای سازمان جهانی بهداشت گوش می سپرد.
تئودور آدهانوم با تاکید بر اهمیت گوش دادن به سفارش های سازمان جهانی بهداشت، گفت: هر کشور می توانست تمام اقدامات بهداشت عمومی خودرا بعد از اعلام وضعیت اضطراری جهانی ممکن سازد.
زمانی که اعلامیه سازمان جهانی بهداشت انتشار یافت، این سازمان نتیجه گیری های خودرا در مورد نحوه برخورد چین از شیوع اولیه به اشتراک گذاشت و سایر کشورها را جهت محافظت از جمعیت خود راهنمایی کرد.
سازمان جهانی بهداشت در اعلامیه ای که در ۳۰ ژانویه منتشر و اعلام وضعیت اضطراری جهانی کرد با استناد به راهنمایی مشاوران متعلق به کمیته اضطراری خود نوشته بود: این کمیته معتقد می باشد هنوز هم می توان شیوع این ویروس را قطع کرد، به شرطی که کشورها اقدامات قدرتمندی را برای تشخیص زودهنگام بیماری، جداسازی و درمان موارد مبتلا، ردیابی مبتلایان و افراد در تماس با آنها و تبلیغ اقدامات فاصله گذاری اجتماعی متناسب با خطر اعمال کنند.
این بیانیه ادامه داد بود: انتظار می رود صادرات بین المللی بیشتر موارد مبتلا شدن در هر کشوری ظاهر شود. بنابراین، همه کشورها باید برای مهار همچون نظارت فعال، تشخیص زودهنگام، قرنطینه و مدیریت موارد ابتلا، ردیابی مبتلایان و افراد در تماس با آنها و جلوگیری از گسترش پیش رو آماده شوند.
در طول کنفرانس مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت در روز گذشته (دوشنبه)، تئودور آدهانوم اصرار کرد که سفارش های سازمان جهانی بهداشت "بر اساس بهترین علوم و شواهد" صادر می شود اما عمل کردن یا نکردن طبق این سفارش های علمی بستگی به خود کشورها دارد.
بنا بر گزارش نیوزویک، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در آخر اشاره کرد: ما هیچ وظیفه ای برای مجبور کردن کشورها نسبت به اجرای سفارش های این سازمان نداریم و هر کشور باید مسئولیت های خودرا به عهده بگیرد.1399/02/09
23:41:13
5.0 / 5
2733
تگهای خبر: بیماری , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است