هموپرفیوژن یكی از روش های درمان بیماران كرونایی در بابل

هموپرفیوژن یكی از روش های درمان بیماران كرونایی در بابل به گزارش مستر لمون مازندران فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: بیماری كرونا ۳ مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی رجوع می كند تا تحت درمان قرار گیرد.


برپایه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی بابل؛ دكتر حمیدی در ادامه اظهار نمود: مرحله دوم مرحله ریوی است كه به صورت همزمان عوامل التهابی در بدن آغاز به فعالیت می نمایند كه بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس وضربان قلب وتب رجوع می كند كه این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است كه به روش های مختلف همچون هموپرفیوژن انجام می شود.
وی خاطرنشان كرد: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست كه باز هم درمان های پیشنهادی وجود دارد كه درمان به روش های مختلفی انجام می شود.
دكتر معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری های كلیه دانشگاه علوم پزشكی بابل هم خاطرنشان كرد: در مرحله درگیری شدید ریوی، در كنار درمان های دارویی، هموپرفیوژن با برداشت شاخص های التهابی، یكی از روش هایی كه به درمان این بیماران كمك می نماید، فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز وصل می شود.
وی افزود: با عبور خون از این فیلتر و برداشت شاخص های التهابی تا حدودی به این بیماران كمك می شود.
فوق تخصص بیماری های كلیه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: این فیلترها به دستگاه دیالیز وصل می شوند و با فیلتر كردن خون بیمار، تا حدودی به بیماران كمك می شود.
دكتر مسعود قاسمی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل هم تصریح كرد: با رجوع بیماران بدحال كرونایی به بخش مراقبت های ویژه به فكر روش هموپرفیوژن افتادیم كه این روش در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی بابل انجام شد.
وی ادامه داد: در بیمارستان یحیی نژاد بابل هم بیمار ۳۷ ساله بعد از ۱۴ روز وصل بودن به دستگاه تنفس مصنوعی از دستگاه جدا شد و هم اكنون از حال عمومی خوبی برخوردار می باشد.
متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با این روش جان سایر بیماران بدحال را هم نجات دهیم.1399/01/14
14:08:18
5.0 / 5
3122
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است