دبیر شورای مركزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران تاكید كرد

لزوم بیمه عمر و حوادث دستیاران مشغول در بخش های پرخطر

لزوم بیمه عمر و حوادث دستیاران مشغول در بخش های پرخطر به گزارش مستر لمون دبیر شورای مركزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دكتری تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به لطمه های روحی و مالی دستیاران مشغول خدمت در بخش های پرخطر بیمارستان ها اظهار داشت: پیشنهاد می شود وزارت بهداشت با بیمه عمر و بیمه حوادث برای این دستیاران پوششی ایجاد كند تا از مشكلات احتمالی كاهش بدهد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر هومان پارسایی به تلاش دانشجویان دستیاری در مبارزه با كرونا اشاره نمود و اظهار داشت: شرایط بوجود آمده ناشی از بیماری كویید ۱۹ سبب نگرانی ­هایی در جامعه شده است و دستیاران و كارورزان پزشكی، پیراپزشكی و پرستاری در تمام بخش های بیمارستانی در كنار سایر اعضای تیم درمان و مجموعه وزارت بهداشت نقش انكارناپذیری در درمان و كنترل شیوع این بیماری برعهده دارند. نیل به این هدف كه جزو اولویت ­های خانواده بزرگ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است، جز در سایه همدلی، مشاركت، ایجاد بستر آرام و رفع موانع و دغدغه­ ها میسر نخواهد بود.
ایشان در ادامه اضافه كرد: دستیاران مانند همیشه خودرا در كنار مسؤولان می بینند و با وجود اینكه نیروی آموزشی فاقد پوشش خدمات بیمه ای هستند، بنابر عِرق ملی و تقدس ذاتی رشته پزشكی به صورت داوطلبانه در خط مقدم مواجهه و درمان این بیماری قرار گرفته اند و در این برهه حساس از هیچ تلاشی برای كنترل و درمان این بیماری دریغ نمی كنند.
دبیر شورای مركزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دكتری تخصصی وزارت بهداشت تصریح كرد: همانگونه كه هم اكنون وظیفه اصلی كادر درمان استمرار مراقبت های درمانی است، حفاظت و صیانت از كادر درمان و جامعه دانشجویان علوم پزشكی نیز یك وظیفه ملی است و سلامت این قشر و خانواده های آنها از الزامات خدمت رسانی بهتر است؛ در نتیجه از مسؤولان در تمام رده های سازمانی انتظار می رود كه شرایط را از نظر تجهیزات و امكانات محافظتی برای تیم درمان فراهم نمایند، هر چند تا كنون بعضی از امكانات فراهم شده، اما با عنایت به شیوع این بیماری و نیاز به مجهز بودن تیم درمان به تجهیزات محافظتی كامل، انتظار می رود كمال همكاری از طرف روسای بیمارستان ها صورت گیرد.
این دانشجوی دستیاری داوطلب مبارزه با بیماری كرونا خاطرنشان كرد: شرایط بوجود آمده ناشی از ویروس كرونا، عادی نیست و متأسفانه دستیاران و دانشجویان مقاطع مختلف مستقر در بیمارستان ها با عنایت به این كه نیروی آموزشی بوده و نیروی رسمی وزارت بهداشت نیستند، به علت مشكلات قانونی، بیمه تامین اجتماعی نمی شوند و در صورت بروز حادثه علاوه بر لطمه روحی و روانی، خانواده آنها گرفتار لطمه های مالی نیز می شوند؛ با وجود همه خطرهای موجود دستیاران كماكان در حال خدمت در صف مقدم جبهه مبارزه با كرونا هستند.
بگفته این فعال دانشجویی، پیشنهاد می شود كه وزارت بهداشت با بیمه عمر و بیمه حوادث برای دستیاران و دانشجویانی كه در بخش های پرخطر هستند، پوششی ایجاد كند تا در صورت مبتلاشدن و فوت ایشان خانواده آنها از مزایای بیمه عمر و بیمه حوادث بهره مند شوند.
وی افزود: با تمام نگرانی هایی كه وجود دارد، مردم ما از گذشته نشان داده اند در شرایط مشابه با اتحاد و همدلی می توانند سربلند از زیر بار مشكلات بیرون بروند. حال كه كادر سلامت و درمان در صف اول مبارزه با این بیماری قرار گرفته اند، دستیاران در تمام مقاطع و رشته های آموزشی از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف مشترك دریغ نمی كنند و ان شاء الله با یاری خدای متعال و مشاركت مردم كرونا را شكست خواهیم داد.
پارسایی درباب پیوستن دانشجویان به «پویش دانشجویی مبارزه با كرونا»، اظهار داشت: اخیراً با راه اندازی فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با كرونا» از طرف معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مقرر است دانشجویان در چهار محور «پیشگیری»، «مبارزه»، «سلامت روان» و «مستندسازی» دسته بندی شوند. همانگونه كه در هر بحرانی این چهار محور، محورهای اساسی حضور و تلاش بوده، راه اندازی این پویش در حقیقت كمك می نماید تا بانك اطلاعاتی از دانشجویان فعال و همیشه در صحنه در دسترس باشد تا در لحظات حساس با همكاری آنها برای كنترل و درمان بیماری های همه گیر و بحران ها با سرعت بیشتری اقدام گردد.
دبیر شورای مركزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دكتری تخصصی وزارت بهداشت، خاطرنشان كرد: مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دكتری تخصصی وزارت بهداشت ضمن قدردانی از همه دستیاران و دانشجویانی كه در تمام مقاطع در كوشش برای كنترل این بیماری هستند، از مردم خواهش می كند تا با وزارت بهداشت همكاری لازم را داشته باشند. برای اینكه این بیماری یك موضوع ملی بوده و همت و همدلی ملی را می طلبد. همین طور از كارورزان و دانشجویان دعوت می نماییم تا با شركت در پویش دانشجویی مقابله با كرونا، با پتانسیل بالای خود تیم درمان را همیاری كنند.
به گزارش مفدا، او در آخر با اشاره به شهید دانستن خادمین بهداشت و سلامت مردم در مبارزه با كرونا از طرف رهبر معظم انقلاب، اضافه كرد: این اتفاق بسیار مباركی است، برای اینكه این جهاد به واقع در راه خداوند است؛ برای اینكه تلاش گران این عرصه در حوزه بهداشت و درمان از جان خود گذشته اند و در مواجهه مستقیم با بیماری قرار دارند، امیدوارم با بیمه عمر كردن دانشجویان دستیاری كه در عرصه فعالیت خود در مواجهه با خطر هستند، به این عزیزان قوت قلب لازم را بدهیم و مسؤولان در این عرصه نیز ورود جدی داشته باشند.
منبع:

1398/12/26
14:44:04
5.0 / 5
3254
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است