اختصاص ۵ آمبولانس برای انتقال اجساد متوفیان كرونا در كرج

اختصاص ۵ آمبولانس برای انتقال اجساد متوفیان كرونا در كرج مستر لمون: ایسنا/البرز فرماندار كرج گزارشی از اقدامات انجام شده در امر پیش گیری از گسترش بیماری كرونا را تشریح نمود.


غفور قاسمپور روز یكشنبه ۱۸ اسفند با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ستاد كرونا در استان به ادارات ستادی، تشكیل سه جلسه در شهرستان و پیگیری مصوبات تاحصول نتیجه اظهار داشت: بمنظور آگاهی بخشی شهروندان، ضمن پوشش تبلیغاتی و میدانی توسط شهرداری های ششگانه و ادارات، در كمیته فرعی سلامت، الزامات جهت ضدعفونی اماكن عمومی و حمل و نقل عمومی، توسط شهرداری ها و دهیاری ها تشریح شد.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، قاسم پور همین طور از حضور میدانی تیم ویژه ای بمنظور رصد و پایش وضعیت داروخانه ها و نحوه توزیع صحیح اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی كننده به مردم آگاهی داد و اظهار داشت: طی این مدت فرمانداری كرج كمبودهای بیمارستان های معین در بحث مبارزه با كرونا ویروس را نیز احصاء نموده و اقدامات لازم را جهت رفع مشكلات و دغدغه های مردم پیگیری كرده اند.
قاسم پور اظهار داشت: بازدیدهای مكرر از سیستم مدیریت پسماند، تصفیه خانه ها، بوفه بیمارستان ها وسایر مراكز مجهز به بوفه، آشپرخانه ها، اورژانس ها، رختشویخانه و بخش ویژه دیالیز و سایر بخش های بیمارستان شریعتی انجام شده است.
وی اضافه كرد: همین طور روند بازدیدها به صورت مستمر از مراكز تهیه مواد غذایی و آموزش گندزدایی از ابزارآلات و تجهیزات و گندزدایی پیوسته سطوح حمل و نقل عمومی و سرویس های ادارات و نیز در جریان انجام است.
وی در ادامه آموزش های مستقیم و غیرمستقیم شهروندان بمنظور پیش گیری از شیوع بیماری را نیز تشریح نمود و اضافه كرد: توزیع و نصب پوسترهای آموزشی درباب عدم عرضه آجیل و خشكبار و سایر مواد غذایی بصورت روباز، برگزاری میزهای ارائه خدمت و آموزش در مراكز پرتردد شامل ؛ بازارهای روز و مراكز خرید و اكران های شهری، برگزاری ایستگاه های آموزش عمومی توسط هلال احمر درنقاط مختلف شهرستان، میز ارائه خدمت آموزش پیش گیری از كرونا در شهرهای اقماری، تحویل و نصب پوسترهای آموزشی در نقاط پرتردد و آموزش بوسیله نصب پوسترها در كلیه نانوایی ها را همچون دیگر تدابیر فرهنگی در امر پیشگیری برشمرد.
وی همین طور آموزش و نظارت بر ضدعفونی سبدهای خرید در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، غیرفعال كردن كلیه آب سردكن های عمومی، نصب استندهای آموزشی در راه آهن وایستگاه های مترو، برگزاری كلاس های آموزشی پیش گیری از شیوع كرونا ویروس ویژه دهیاران را در زمره اقدامات در پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری در شهرستان كرج عنوان نمود و اضافه كرد: آموزش چهره به چهره كاركنان صنایع و صنوف در مورد نحوه ی گندزدایی و ضدعفونی و محلول سازی نیز صورت گرفته است.
معاون استاندار در ادامه از غربالگری و ضدعفونی ندامتگاه قزلحصار آگاهی داد و اظهار داشت: بمنظور پیش گیری از شیوع بیماری پروسه غربالگری زندانیان نیز انجام شده است.
معاون استاندار اظهار داشت: جمع آوری خودكارهای مشترك بانك ها و موسسات مالی و نظارت بر ضدعفونی سطوح، جمع آوری پرده های ورودی صنایع و صنوف به منظوری جلوگیری از تماس دست مشتریان، تعطیلی كلیه برنامه های هنری، سینمایی، كنسرت و اجتماعات عمومی، آموزش و گندزدایی كلیه دستگاه های عابربانك شهرستان نیز انجام شده است.
وی گندزدایی پیوسته سطوح پمپ های گاز و بنزین در شهرستان كرج، جلوگیری از فعالیت چایخانه ها و عرضه قلیان را نیز از دیگر اقدامات در امر پیشگیری اعلام نمود.
قاسم پور تعطیلی كلیه بازار روزهای شهرستان و جلوگیری از فعالیت آنها را نیز در زمره اقدامات مهم در امر پیشگیری برشمرد و اظهار داشت: ضدعفونی و پاكسازی اتوبوس های برون شهری ترمینال شهید كلانتری و بازدید از مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و پمپ بنزین ها به صورت مرتب در جریان انجام است.
فرماندار كرج اظهار داشت: نظارت برگندزدایی و ضدعفونی اصولی و بهداشتی پنج دستگاه آمبولانس اختصاصی حمل اجساد متوفیان كرونایی آرامستان بهشت سكینه از دیگر موارد مهمی بوده كه مورد توجه قرار گرفته است.
منبع:

1398/12/18
14:09:31
5.0 / 5
3521
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , پوست
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است