محققان می گویند؛

تاثیر مصرف ویتامین بر كاهش ریسك اتیسم جنین

تاثیر مصرف ویتامین بر كاهش ریسك اتیسم جنین به گزارش مستر لمون طبق نتایج مطالعه جدید، مصرف اسیدفولیك و مولتی ویتامین در طول حاملگی می تواند ریسك مبتلا شدن به اُتیسم را در كودك كم كند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، تحقیقات جدید نشان داده است كودكانی كه مادرشان پیش از حاملگی و در طول حاملگی مكمل های ویتامین مصرف كرده بودند، كمتر مبتلا به اُتیسم تشخیص داده شدند. این مطالعه شامل بیش از ۴۵ هزار كودك بود.
محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند كه كاهش ریسك مبتلا شدن به اُتیسم در نوزاد با مصرف اسیدفولیك و مكمل های مولتی ویتامین در طول حاملگی مرتبط می باشد.
تیم محققان داده های دهها هزار كودك متولدشده بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ را بررسی نموده و تا سال ۲۰۱۵ آنها را تحت نظر داشتند. همینطور داده های مربوط به تجویز اسیدفولیك یا مكمل های مولتی ویتامین قبل یا در طول حاملگی برای مادران این كودكان هم بررسی گردید.
محققان دریافتند زنانی كه پیش از حاملگی مكمل ها را مصرف كرده بودند ۶۱ درصد كمتر دارای كودك مبتلا به اُتیسم بودند. همینطور مصرف مكمل ها در طول حاملگی با كاهش ۷۳ درصدی ریسك تشخیص اُتیسم در كودك مرتبط بود.
یافته ها نشان داده است مصرف اسیدفولیك و مولتی ویتامین می تواند روشی برای حفاظت از كودكان در مقابل مبتلا شدن به اُتیسم باشد.
به گفته محققان درحال حاضر مصرف اسیدفولیك در طول حاملگی برای پیشگیری بروز از نقایص تولد در قسمت نخاع و مغز سفارش می گردد.
اسیدفولیك نقش اساسی در رشد عصبی جنین داشته و كمبود ویتامین باعث تولید مرحله اولیه شروع اُتیسم در كودك می گردد.
 

1396/10/15
20:06:36
5.0 / 5
5192
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است