مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد

تخصیص ۴۵ درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول امسال

تخصیص ۴۵ درصدی بودجه بیمه سلامت در شش ماهه اول امسال مستر لمون: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اختصاص ۴۵ درصد بودجه سازمان در شش ماهه اول سال جاری از جانب دولت، اظهار داشت: پرداخت مطالبات دارویی همیشه یكی از اولویت های سازمان بوده و تلاش می نماییم مشكلی در پوشش حمایتی از داروها صورت نگیرد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی درباره وضعیت منابع این سازمان توضیحاتی عرضه داد و اظهار داشت: باآنكه بودجه سال ۹۷ سازمان نسبت به بودجه سال ۹۶ با افزایش روبرو بود، ولی نسبت به عملكرد سال ۹۶، حدود ۲۳ تا ۲۷ درصد كاهش پیدا كرد.
وی با بیان این كه مدیریت منابع و مصارف رویكرد اصلی بیمه سلامت است، اضافه كرد: تفاهم كردیم از ابتدای سال پرداختی های سال ۹۷ را از محل اعتبارات و به روز انجام دهیم، به صورتی كه تا امروز ۷۰ درصد مطالبات دانشگاه ها تا تیر ماه پرداخت شده است و ۳۰ درصد مابقی با عرضه اسناد پرداخت خواهد شد. همینطور مطالبات بخش خصوصی با یك ماه تاخیر نسبت به بخش دولتی امسال پرداخت شده است.
موهبتی در مورد معوقات سال ۹۶ این سازمان به داروخانه ها و دانشگاه ها هم اظهار داشت: مطالبات سال ۹۶ داروخانه ها حدودا به روز شده است. در بعضی از استان ها به صورت میانگین ۱.۵ ماه بدهی داریم. هر چند كه ما فاصله ۲ ماه را به روز می دانیم، چونكه داروخانه ها ۴۵ روز برای ارسال اسناد و بیمه هم ۴۵ روز برای بررسی اسناد فرصت دارند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اضافه كرد: مطالبات داروخانه ها حدودا به روز شده و با تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه، معوقات دانشگاه ها هم پرداخت شده تا به شركت های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشكی اختصاص دهند، چونكه اشخاص حقیقی تمایلی برای دریافت اسناد اوراق خزانه ندارند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی در پاسخ به این سوال كه چرا بیمه سلامت به صورت مستقیم اوراق را در اختیار شركت های پخش دارو قرار نمی دهد، اظهار داشت: بیمه سلامت با دانشگاه ها، داروخانه ها و بیمارستان های خصوصی و دولتی كار می كند و آن ها موظف می باشند كه مطالبات شركت های پخش دارو و تجهیزات پزشكی را پرداخت كنند، به صورتی كه وزارت بهداشت بر اولویت قرار دادن پرداخت مطالبات شركت های پخش دارو تاكید كرده است.
وی با اشاره به اختصاص ۴۵ درصد بودجه سازمان در شش ماهه اول سال جاری از جانب دولت اظهار داشت: این كه در سال ۹۷ در پرداخت مطالبات به روز هستیم، بخش قابل توجهی مدیون كمك مسئولان بخصوص وزیر بهداشت و سازمان برنامه و بودجه بوده است. امیدواریم هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان اوراق هم در اختیار سازمان قرار گیرد تا معوقات سال ۹۶ را هم پرداخت نماییم.1397/06/18
21:21:25
5.0 / 5
5050
تگهای خبر: بیمه , پزشك , دارو , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است