كارتون در خدمت ام اس

كارتون در خدمت ام اس مستر لمون: یك كارتونیست اظهار داشت: بخشی از رسالت هنرمند این است كه با استفاده از نمادها در كنار اثرگذاری، آگاهی بخش هم باشد.


منصوره دهقانی كه موفق به كسب مقام دوم بخش كارتون در سومین جشنواره «سمفونی لك لك ها» شده در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: جشنواره فرهنگی و هنری «سمفونی لك لك ها» با هدف معرفی بیشتر و صحیح تر بیماری «ام اس» در بخش های مختلفی مثل بخش ادبی، هنرهای سنتی، تجسمی و صنایع دستی با حمایت انجمن ام اس ایران برگزار می گردد.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه چند تن از دوستان من درگیر این بیماری هستند، تصمیم به شركت در سومین دوره از این جشنواره گرفتم و آثاری را برای بخش تصویرسازی و كاریكاتور فرستادم. همه این آثار به نمایشگاه جشنواره راه یافته و در كتاب جشنواره هم منتشر می شود، اما یكی از آن ها كه «طلوع دوباره» نام داشت مقام دوم بخش كاریكاتور را به دست آورد.
دهقانی در توضیح خود پیرامون این اثر افزود: گفتن از «امید»، همه هدف من از كشیدن این تصویر بود. فریم اول این كارتون دختری را نشسته بر ویلچر با دسته گلی پژمرده در دست نشان داده است كه مبین درون ناراحت و افسرده اوست و در فریم دوم، روبان نارنجی كه نماد بیماری «ام اس» است پرده تاریك اتاق این دختر را جمع كرده و تابش نور امید باعث شكوفا شدن گل و لبخند دختر شده است.
وی با اشاره به تأثیرگذاری هنر كارتون اظهار داشت: وقتی به اشتراك گذاشتن اثر «طلوع دوباره» را توسط تعدادی از مبتلایان به «ام اس» در شبكه های اجتماعی دیدم و احساساتی كه نسبت به آن ابراز كرده بودند را مطالعه كردم بیش از پیش به اثرگذاری این هنر پی بردم.
دهقانی در انتها اظهار داشت: نیمی از مخاطبان من در شبكه های اجتماعی از نماد بیماری «ام اس» كه یك روبان نارنجی رنگ است، بی خبر بودند و من معتقدم بخشی از رسالت هنرمند این است كه با استفاده از این نمادها در كنار اثرگذاری، آگاهی بخش هم باشد.1397/04/27
15:22:23
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است