معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید جهت کنترل بهداشت غذاهای موجود در بازار

ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید جهت کنترل بهداشت غذاهای موجود در بازار به گزارش مستر لمون، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تفاهمنامه ارتقای توان فن آورانه در جهت نظارت هوشمندانه در زمینه کاهش و کنترل آلاینده ها و تقلبات مواد غذایی و محصولات کشاورزی مستقیما به سلامتی مردم برمی گردد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، تفاهمنامه همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری عصر روز گذشته (شنبه) با حضور دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد گردید.
بر طبق این تفاهمنامه، ارتقای توان فن آورانه در جهت نظارت هوشمندانه در زمینه کاهش و کنترل آلاینده ها و تقلبات مواد غذایی و محصولات کشاورزی آلاینده های محیطی و شغلی با استفاده از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
فرشیدی در همین خصوص به وبدا عنوان کرد: سلامت غذایی و محیط و کار یکی از بحث های بسیار مهمی است که در حوزه سلامت مورد توجه بوده و بطور قطع استفاده از ظرفیت های نوین می تواند در کنترل و بهبود آن موثر باشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تفاهمنامه ارتقای توان فن آورانه در جهت نظارت هوشمندانه در زمینه کاهش و کنترل آلاینده ها و تقلبات مواد غذایی است که این فرصت را در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد که با استفاده از این تکنولوژی های جدید با حداقل زمان و نیرو خیلی از موارد را کنترل نماییم.
وی تصریح کرد: همواره یکی از دغدغه های ما کنترل بازار در مقوله غذاهای بهداشتی و غذاهای تقلبی بوده تا با کنترل و نظارت صحیح، مردم فرآورده های سالم مصرف کنند.
فرشیدی افزود: برای کنترل غذاهای موجود در بازار راهکارهای بسیار متفاوتی اجرا می شود و بطور قطع روز به روز این راهکار ها باید به سمت استفاده از تکنولوژی های جدید حرکت نماید و این تفاهم نامه این فرصت را در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد که در این خصوص گام بردارد و بطور قطع نتایج این تفاهم نامه مستقیما به سلامتی مردم بر می گردد.1401/10/11
14:26:15
5.0 / 5
257
تگهای خبر: آموزش , پزشك , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است