آیا لازم است واکسن آنفلوآنزا و دوز تقویت کننده کووید را همزمان دریافت کنیم؟

آیا لازم است واکسن آنفلوآنزا و دوز تقویت کننده کووید را همزمان دریافت کنیم؟ مستر لمون: خراسان رضوی مقامات بهداشتی از مردم می خواهند با ورود به فصل پاییز علاوه بر دریافت دوز تقویت کننده واکسن کووید، واکسن آنفلوآنزا را نیز دریافت نمایند.به نقل از هلث، تعدادی از کارشناسان پیش بینی می کنند ممکنست امسال برخی کشورها به شدت تحت تاثیر آنفلوآنزا قرار گیرند اما آیا دریافت هر ۲ واکسن بطور همزمان ایمن است؟

دکتر کیت آرمیتاژ، مدیر پزشکی یکی از بیمارستان های دانشگاهی ایالات متحده، در این خصوص توضیح داد چگونه دستورالعمل ها از زمان شروع همه گیری به بیمارستان های دانشگاهی تغییر کرده است.

وی می گوید: زمانی که واکسن های کووید ۱۹ برای نخستین بار تایید شد، سفارش شد که واکسن دیگری ۲ هفته قبل یا پس از آن تزریق نشود. دلیل هم این بود که واکنش های نامطلوب را اشتباه نگیرید.

لوری ترمل فریمن، مدیر اجرائی انجمن ملی مقامات بهداشت شهری و منطقه ای ایالات متحده، اظهار داشت: هم اکنون مشخص شده هیچ مشکلی در دریافت هر ۲ واکسن بطور همزمان یا در یک بازه زمانی وجود ندارد. در حقیقت کارشناسان بهداشت درحال انجام اقداماتی هستند تا دریافت همزمان هر ۲ واکسن را برای افراد آسان تر کنند.

فریمن اظهار داشت: مقرر است کلینیک ها شرایطی را فراهم آورند که مردم بتوانند هر ۲ واکسن با هم دریافت نمایند.

اگرچه به مردم سفارش شده واکسن تقویت کننده به روز شده خودرا در اسرع وقت دریافت نمایند اما همراه کردن تقویت کننده با واکسن آنفلوآنزا در این زمان ممکنست یک مشکل بالقوه بوجود آورد.

متخصصان بیماریها توضیح می دهند تزریق خیلی زود واکسن آنفلوآنزا می تواند افراد را بعدا و در طول فصل آنفلوآنزا لطمه پذیر کند.

امیلی مارتین، دانشیار اپیدمیولوژی و متخصص آنفلوآنزا در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان، اظهار داشت: با تزریق واکسن آنفلوآنزا حدود چهار ماه محافظت کامل می شوید؛ بدین سبب دریافت واکسن آنفلوآنزا همراه با تقویت کننده کووید در ماه سپتامبر(۱۰ شهریور تا هشت مهر) به این معناست که صیانت از فرد ممکنست تا فوریه(۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) یا مارس(۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین) به میزان قابل توجهی کم شود. ثابت شده این ماه ها اوج فصل آنفلوآنزا در سال قبل بود.

در حالی که اکنون تقویت کننده های به روز کووید برای کسانی که واجد شرایط هستند، سفارش می شود. تعدادی از کارشناسان بمنظور طولانی تر شدن محافظت سفارش می کنند برای دریافت واکسن آنفلوآنزا تا اکتبر(۹ مهر تا ۹ آبان) یا نوامبر(۱۰ آبان تا ۹ آذر) صبر کنید.

منبع:

1401/06/23
10:55:07
5.0 / 5
86
تگهای خبر: بیماری , پزشك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است